• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sincap büyüyerek yoluna devam edecek
04 Temmuz 2009 Cumartesi 15:49

Sincap büyüyerek yoluna devam edecek

Sincap Alışveriş Merkezlerinin yeni yönetimi, Sincap Selçuklu Şubesinde basın karşısına çıktı.
Sincap Alışveriş Merkezleri’nin yeni yönetimi, Sincap Selçuklu Şubesi’nde basın karşısına çıktı.
 
Sincap’ın yeni yönetimi, Orhan Sözen, Musa Aşçı, Ali Tabak, Mustafa Deresal, Celal Kaya, Konya’da iş ve güç birliği yaparak, ülke ekonomisine katkıda bulunacaklarını açıkladılar.
 
Sincap AVM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sözen, alışveriş kültürünün Konya’da yerleştiğine vurgu yaparak, kaliteli ve hesaplı alışveriş yapmak isteyen bütün müşterileri mağazalarına beklediklerini söyledi.
 
Sözen, “Eko ve Sincap ile birlikte yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlıyoruz. Personelimize yatırım yapacağız. Perakende sektöründe en iyi hizmet kaliteli personelle olur. Çalışanlarımızın eğitimine ağırlık vereceğiz. Kaliteli personelle çalışacağız.  Yapılanmamızın devamında zamanı gelince Sincap olarak yeni şubeler açacağız. Bu da yeni istihdamlar sağlayacağımız anlamına geliyor. Ama bunun için hiç acelemiz yok. Perakende alanında sağlam adımlarla ilerlemek istiyoruz. Sincap Marketler zinciri olarak kurduğumuz bu ortaklığı inşallah; güven, istişare, iş akdine bağlılık, açık kalplilik ve sadakatle yürüteceğiz. Halkımıza Temmuz ayından itibaren bizi izlemeye devam edin diyorum. Yeni mağazalarla halkımıza hizmet vereceğiz” dedi.
 
Yabancı iştirakli alışveriş merkezlerinin ürünlerin çoğunu fabrikadan aldığına dikkat çeken Orhan Sözen, “Konya’daki ulusal ve özellikle yabancı iştirakli büyük alışveriş merkezlerinin çoğu ürünlerinin %90’nını direk fabrikadan alıyor. Bizim gibi tedarikçileri kullanmıyorlar. Diğer illerin yaşadığı bu olayı Konya son yıllarda yaşamaya başladı. Bu durum ise Konyalı tedarikçilerin satış alanını kısıtladı. Fakat Ankara gibi bazı şehirlerde bu daralma aşıldı. Bu illerde ulusal ve yabancı iştirakli alışveriş merkezlerinin yanında hizmetleriyle kendini kabul ettirmiş yerel marketlerinde ağırlığı var. Bu yerel zincirler tedarikçilerle çalışıyor.  Bu sebepten buradaki tedarikçilerin bizler gibi yaşam kaygısı yok. İlimizdeki bu durum biz tedarikçilerin ömrünü kısaltıyordu. Sincap’ı satın alma nedenlerimizden bir diğeri de bu. Sincap kapansaydı Konyalı tedarikçiler olarak bizler 15 şubelik bir zincir müşterimizi kaybedecektik. Bunun en bariz örneğini Kombassan Holding’in bir iştiraki olan Afra Alışveriş Merkezlerinin başka bir yerel perakendeci guruba devir olarak, faaliyetini sonlandırmasında yaşamıştık” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA