• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimşek: Türkiye güçlü büyümeye devam ediyor
12 Haziran 2016 Pazar 13:30

Şimşek: "Türkiye güçlü büyümeye devam ediyor"

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan 2016 yılının ilk üç aylık büyüme rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Türkiye ekonomisi 2016'nın ilk çeyreğinde yüzde 4,8'lik büyüme performansıyla dünyada 8'inci olduğunu vurgulayan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Türkiye’nin son çeyrek verileriyle dünyanın en hızlı büyüyen 20 ülkesi arasına girdiğini kaydetti. Dr. Şimşek, “ilk üç aydaki büyüme oranı iş dünyası açısından son derece cesaret vericidir. Her alanda kendisi ispatlayan ülkemizin ekonomi alanında da varım dediğinin bir kanıtıdır. Ülkemizin tüm Avrupa Birliği ülkelerinden daha hızlı büyümesi bizleri son derece sevindirmiştir” dedi.

Başkan Dr. Lütfi Şimşek, 2015 yılını iki önemli seçim ve terör olayları gölgesinde geçiren ülkemizin, ekonomik moral olarak bu verilere çok ihtiyacı vardı. Bu büyüme rakamları pek çok yatırımcı ve uluslararası sermayeye Türkiye’ye yatırım yapması açısından önemli bir güven verecektir. Türkiye nasıl bir olumsuz hava içinde olursa olsun, piyasa üretim ve büyüme yönünü hiç değiştirmemiştir.

MÜSİAD Konya Şubesi olarak, Dünya ekonomi piyasalarında yaşanan son gelişmelere ve terör başta olmak üzere yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen, Türkiye ekonomisinin büyümesini bir kez daha takdirle karşıladık. Bize düşen görev, sorumluluklar dâhilinde dış ticaret verilerinin ihracat yönünde daha yüksek seviyelerde olmasını sağlamaktır. Tüm bu zor şartlar altında büyük sorumluluk alarak üretmekten vazgeçmeyen ve ülkemizin büyümesinde kilit rol oynayan sanayicilerimizi ve işadamlarımızı bir kez daha kutluyoruz” diye konuştu. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA