• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sığınma evi çalışanlarından örnek davranış
13 Eylül 2012 Perşembe 15:11

Sığınma evi çalışanlarından örnek davranış

Çankaya Belediyesi'nin sosyal yardım kapsamında oluşturduğu Kadın Danışma ve Sığınma Evinin çalışanları buraya sığınan kadınlara harçlık olsun diye para kazanılacak işler yapmaya çalışıyor.
Hayırsever bir vatandaşın desteğiyle sığınma evine getirilen domates, biber ve fasulye gibi sebzelerle konserve, menemen ve konserve fasulye üretimine başlayan çalışanlar, bu konservelerin satışından elde edilen gelirin kadın sığınma evinde kalan kadınlara harçlık olarak dağıtılacağını bildirdi.
Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evi'nde çalışıyor olmalarının yanı sıra burada kalanlara dayanışma duygusuyla yaklaştıklarını belirten kadınlar, ailesinden ya da eşinden dolayı fiziksel, duygusal, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddet görmüş kadınların öncelikle güvenebilecekleri insanlara ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Kadınlara ekonomik olarak küçük de olsa katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren çalışanlar, toplumun tüm kesimlerinin kadını korumak konusunda duyarlı olmalarını beklediklerini söyledi.
2008 yılından beri faaliyet gösteren Kadın Sığınma Evi, 18 yaş üstü şiddet mağduru kadınlara, sığınma ve barınma konusunda kısa dönemlerle ev sahipliği yapıyor. Kadının kendi hayatından kaçarak güvenli bir ortama kavuşturulmasının önemine değinen sığınma evi yetkilileri, buraya başvuran her kadının ve çocuğunun önemsendiğini, onlara yeni bir hayat kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi. Sığınma evinde kadınlara gelir elde etmek amacıyla bez bebek, el sanatı ürünleri, reçel, konserve gibi ürünler farklı zaman dilimlerinde yapılıyor ve kimi zaman bir kermeste kimi zaman da belediye personeline doğrudan satışa sunuluyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA