• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şiddet ve taciz olayları
02 Nisan 2011 Cumartesi 16:30

Şiddet ve taciz olayları

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu'nun bu haftaki gündemi, ''şiddet ve taciz" olayları...
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu'nun bu haftaki gündemi, ''şiddet ve taciz" olayları...
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu üyeleri, 186. haftada Kayalıpark'ta basın açıklaması yaptı.

Platform adına konuşan Abdurrahman Akcan, Türkiye'nin gündemini son zamanlarda şiddet ve cinsel saldırı olaylarının şekillendirdiğini söyledi.

Cinsel istismar, çocuk cinayetleri, okullarda, sığınma ve huzur evlerinde yaşanan taciz olaylarının yoğun bir şekilde tartışıldığını, ancak çözüme kavuşturulamadığını belirten Akcan, "Toplumumuz nereye gidiyor? Bu gidişata kim, nasıl dur diyecek?" diye sordu.

Akcan, özgürlük adı altında çıkarılan bazı kanunların ahlaksızlık ve sapkınlıkları koruduğunu, halkın suçlulara verilen cezayı yeterli görmediğini, bu durumun batılı değerlere yönelerek dine sırt çevirilmesi sonucu ortaya çıktığını savundu.    

Bir sanatçının İstanbul'da 3 yıldır faaliyette olmayan Emek Sineması'nın akibetiyle ilgili "Eğer burada namaz kılınacaksa hiç açmasalar daha iyi olur" sözlerine tepki gösteren Akcan, bu ifadenin dini tamamen hayatın dışına çıkartma anlayışının sonucu olduğunu kaydetti.

Akcan, başörtüsü zulmünün de halen bazı üniversitelerde devam ettiğine dikkat çekti.

Kız-erkek karma eğitim anlayışının alternatifsiz bir şekilde uygulandığını, sonra da bu okullardaki cinsel istismar ve taciz olaylarından şikayet edildiğini ifade eden Akcan, tüm sorunların dine sırt dönmekten kaynaklandığını vurguladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA