• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Shell Konyalıları hem eğitti hem eğlendirdi
18 Ağustos 2011 Perşembe 13:13

Shell Konyalıları hem eğitti hem eğlendirdi

Konyadaki Eltetik Petrol Shell Extra Mola istasyonunu ziyaret eden ağır vasıta sürücüleri, emniyet kemerinin önemi, aşırı hız ve alkol kullanımının yaratacağı tehlikeler, yük ve lastik emniyeti..

Emniyet bilincinin yaygınlaşması için kapsamlı etkinlikler düzenleyen Shell & Turcas, Ramazan ayı boyunca 10 Shell Extra Mola istasyonuna gelen ağır vasıta sürücülerine emniyet kemeri, hız, alkol, yük ve lastik emniyeti gibi konularda eğitim veriyor. Etkinlik durakları arasında yer alan Konya Eltetik Petrol Shell Mola Extra istasyonunu ziyaret eden sürücüler, eğitimin yanı sıra ücretsiz göz muayenesi ve işitme testinden de faydalandılar.  Shell & Turcas, bu organizasyonuyla, Dünya Sağlık Örgütü’nün trafik kazalarını azaltmak için yürüttüğü “Yol Emniyetinde Eylem 10 Yılı” projesine de güçlü bir katkı sağlıyor.

Tüm faaliyetlerini emniyet ve güvenlik odaklı yürüten, toplumsal emniyet bilincinin artması için kapsamlı etkinlikler düzenleyen Shell & Turcas, ağır vasıta sürücülerine yönelik çok boyutlu ve etkin bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor. Farklı illerde bulunan ve ağır vasıta sürücülerine özel hizmetler sunan 10 Shell Extra Mola istasyonunda gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, 2 Ağustos – 27 Ağustos tarihleri arasında simülatörlerle emniyetli sürüş eğitimi veriliyor.

Konya’daki Eltetik Petrol Shell Extra Mola istasyonunu ziyaret eden ağır vasıta sürücüleri, emniyet kemerinin önemi, aşırı hız ve alkol kullanımının yaratacağı tehlikeler, yük ve lastik emniyeti, görünür olmak gibi konularda eğitim alarak, sürüş bilgilerini geliştirme imkânı buldular. Etkinliğe katılan sürücüler, yetkili sağlık kuruluşları tarafından verilen ücretsiz göz muayenesi ve işitme testi fırsatından da yararlandı. Sürücülere, Ramazan ayı boyunca, uzun yolda doğru beslenmenin nasıl yapılacağı hakkında da eğitim verildi. Tüm aktivitelerle ilgili verilen eğitimleri tamamlayıp sorulan sorulara doğru yanıt veren sürücüler ise sürpriz hediyeler kazandı.

Yolculuklar üzüntüyle bitmesin

Shell & Turcas Yol Emniyeti uzmanları, ağır vasıta sürücüleri için özelleştirilmiş hizmet anlayışını yansıtan Shell Extra Mola istasyonlarında uygulanan eğitici etkinliklerin, hedeflerine sosyal sorumluluk boyutu da kattığını belirterek, “Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada her yıl 1,3 milyon kişi trafik kazası sonucu hayatını kaybederken, 50 milyon kişi de yaralanıyor. Üstelik bu kayıp miktarının 2030 yılında 2,4 milyon kişiye ulaşacağı tahmin ediliyor. Hayatlarını yollardan kazanan ağır vasıta sürücülerimiz de kimi zaman bu kazaların mağduru, kimi zaman da sorumlusu olabiliyorlar. Trafikte emniyet bilincinin yaygınlaşması için yorulmadan çaba sarfeden bir şirket olarak, ağır vasıta sürücülerimizin bu etkinliğe katılmalarını çok önemsiyoruz. Kaza ve kayıp sayılarındaki her azalış, bizim için bir kazançtır. Yollarımızın, insanları hayattan koparan değil, sadece birbirlerine ulaştıran köprüler olması için etkinliklerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi. Shell & Turcas’ın sağladığı simülatörlerle özel olarak oluşturulan alanda yapılacak eğlenceli ve eğitici etkinlik ile Dünya Sağlık Örgütü’nün trafik kazalarını azaltmak için dünya genelinde uygulamaya soktuğu “Yol Emniyetinde Eylem 10 Yılı” projesine de katkı sağlanıyor.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA