• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyit Karacaya TOBBda yeni görev
25 Mayıs 2010 Salı 15:31

Seyit Karaca'ya TOBB'da yeni görev

Konya Ticaret Odası (KTO) Meclis Başkanı Seyit Karaca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sağlık Kurumları Meclisi Başkanlığına yeniden seçildi.
Konya Ticaret Odası (KTO) Meclis Başkanı Seyit Karaca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sağlık Kurumları Meclisi Başkanlığına yeniden seçildi.
 
TOBB bünyesinde faaliyet gösteren 4 sektör meclisinde başkanlık divanı seçimleri gerçekleştirildi. Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi’nde yapılan seçimlerde başkanlığa KTO Meclis Başkanı Seyit Karaca yeniden seçildi. Toplantıda 2008-2010 çalışma döneminde meclis tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verilirken, yeni dönemde neler yapılacağı ve hangi yöntemlerin izleneceği tartışıldı. Yeni dönemde meclis üyesi olan Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortaları Genel Müdürü Hasan Çağıl ve Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Serdar Mercan’ın da katıldığı toplantıda konuşan Meclis Başkanı Seyit Karaca, “Üyelerimizin son dönemde sağlık alanında yaşadıkları sorunları yakından takip ederek çözümü için gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Meclisimiz yeni dönemde büyük potansiyel taşıyan sağlık turizmi ve tamamlayıcı sağlık sigortası konularına yoğunlaşacaktır” dedi.
 
KTO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez’in katılımıyla gerçekleştirilen Fuarcılık Meclisi ve Teknik Müşavirlik Meclisi seçimlerinde Başkanlık Divanları oluşturuldu. Türkiye Fuarcılık Meclisi toplantısında başkanlığa oybirliği ile TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Serdar Yalçın getirildi. KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’de fuar düzenleme yetkisinin TOBB’a geçtikten sonra fuarcılığın önem kazandığını ve organizasyonların daha kaliteli hale geldiğini söyledi. Üzülmez, “Ülkemiz için yeni bir sektör olan fuarcılık gün geçtikçe önemini artırmaktadır. TOBB olarak sektörün gelişimi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Meclisimiz yeni dönemde de fuarcılığın ülkemiz ekonominse katkı sağlaması için üyelerimizle birlikte hareket edecektir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA