• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehire dört dörtlük fakülte binası
01 Şubat 2012 Çarşamba 14:57

Seydişehir'e dört dörtlük fakülte binası

Yapımına 23 Kasım 2009da başlanan Selçuk Üniversitesi Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi binası büyük oranda tamamlandı.
Yapımına 23 Kasım 2009’da başlanan Selçuk Üniversitesi Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi binası büyük oranda tamamlandı. 9 bin metrekare kapalı alan, 27 bin metrekare de açık ve yeşil alana sahip olan fakülte, modern yapısı ve Selçuklu mimari özelliklerini taşıyan görüntüsüyle dikkat çekiyor.
 
Fakülte binasının çevre düzenlemesiyle birlikte yaklaşık 2 yılda tamamlandığını ifade eden Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu, “Toplam 4 kat olarak tasarlanan fakülte binamızda, 60’ar kişi kapasiteli toplam 24 derslik, 40 idari ve akademik personel odası, 4 amfi, 3 laboratuvar, 1 kütüphane, her bölüm için özel olarak tasarlanan 3 seminer odası, yemekhane ve kantin bulunmaktadır. Gerek ısıtma ve havalandırma sistemleri gerekse bina içi tasarımda son teknoloji ürünleri kullanılmıştır. Selçuklu mimarisini modern yapıyla buluşturan binanın tüm masrafları Cengiz Holding A.Ş. tarafından karşılanıp, bina yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olmuştur.” dedi.

“İKİNCİ DÖNEM EĞİTİME BAŞLANIYOR”

Fakültenin Malzeme-Metalurji, Maden ve Makine Mühendisliği olmak üzere 3 bölümde eğitim vereceğini kaydeden Prof. Dr. Çengeloğlu, “Bölümlerimiz için özellikle akademik kadronun tamamlanması gayreti içerisindeyiz. Bu yıl ek yerleştirme ile Makine Mühendisliği Bölümünün birinci ve ikinci öğretimine toplam 156 öğrenci aldık. İlk dönem eğitim öğretimi MYO binasında verdik, ikinci dönemi ise kendi binamızda geçireceğiz. Diğer bölümlerimizin akademik kadrolarının da tamamlanması ile bir an önce öğrenci alıp eğitim-öğretim vermek istiyoruz. Yeni binamızda her türlü donanıma sahip mühendisler yetiştireceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

 “15 BİN METREKARE YEŞİL ALAN OLUŞTURULDU”

Fakültenin çevre düzenlemesinin de tamamlandığını dile getiren Dekan Prof. Dr. Çengeloğlu, “Çevre düzenlemesi konusunda da Cengiz Holding’in yoğun çabaları sonucu kısa sürede hem öğrencilerin hem de personelimizin rahatlıkla kullanabilecekleri bir sosyal alan oluşturuldu. Bu kapsamda bina çevresi peyzaj düzenlemesiyle ferah bir görünüme kavuşurken, yurt içi ve yurt dışından getirtilen bitkiler ve ağaçlarla uzun süre kullanılabilecek her türlü mühendislik hizmetinin (otomatik sulama, aydınlatma ve gider) düşünüldüğü bir yeşil alan oluşturuldu. Böylelikle şimdiye kadar kampus dışında düzenlediğimiz şenlikleri artık kendi kampusumuz içerisinde rahatlıkla yapabileceğiz. Bunun yanı sıra kampus içerisinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2 milyon TL’ye mal olacak, 250 seyirci kapasiteli bir spor salonu yaptırılacak. İhalesi yapılan ve mart ayında başlanacak proje 1 yıl içinde tamamlanarak hizmete girecek. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü tarafında yaptırılan sentetik çim saha ve iki adet voleybol sahası ile kampüsümüz gerek sosyal ve kültürel gerekse sportif etkinliklerin gerçekleştirebildiği, öğrencilerimizin daha fazla sosyalleşebildiği bir yaşam alanına dönüşecektir. Bize bu imkanı sağlayan ve desteklerin esirgemeyen başta üniversite yönetimimize ve binanın temeli atılıp bugünlere gelinceye kadar her türlü eksikleriyle yakından ilgilenerek böylesi güzel ve modern bir binayı üniversitemize kazandıran Cengiz Holding AŞ yönetimine minnettarız.” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA