• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir önemli hizmetler aldı
19 Eylül 2011 Pazartesi 16:54

'Seydişehir önemli hizmetler aldı'

AK Parti Konya İl Teşkilatının 26. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantıları tüm hızı ile devam ediyor. Bu hafta sonu Doğanhisar, Ilgın, Sarayönü, Kadınhanı ve Seydişehirde toplantılar yapan İl...
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın 26. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantıları tüm hızı ile devam ediyor. Bu hafta sonu Doğanhisar, Ilgın, Sarayönü, Kadınhanı ve Seydişehir’de toplantılar yapan İl Teşkilatı ve milletvekilleri, yaptıkları konuşmalarla AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye’nin geldiği son noktayı ortaya koydular…

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, ilçe ve belde teşkilatlarının son durumları, il genel meclisi üyelerinin çalışmaları ile belediyelerin projeleri ve devam eden hizmetlerde gelinen son noktaların ele alınması için yaptığı 26. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantıları’na devam ediyor.

İl Teşkilatı, bu hafta sonu Seydişehir, Doğanhisar, Ilgın, Sarayönü, Kadınhanı’na giderek burada ilçe danışma meclisi toplantılarını gerçekleştirdi. Söz konusu toplantılara AK Parti Konya Milletvekilleri, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya Harun Tüfekçi, Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Akış; İl Yürütme ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkanları, ilçe ve belde yönetimleri ile il, ilçe ve belde kadın ile gençlik kolları yönetimleri ve mahalle ile köy temsilcileri katıldı.

Akış; “Tek bayrak, tek millet ve tek vatan ülküsünden vazgeçmeyeceğiz”

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren ve Mustafa Gürüler’in konuşmalarının ardından Doğanhisar İlçe Danışma Meclisi’nde söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, son aylardaki terör olayları ile BDP’nin özerklik ilanına değindi. Salondan büyük alkış alan Akış konuşmasında; “Türkiye’nin büyümesini istemeyen her türlü mahfile kendini pazarlayan bu terör örgütü ve onun meclisteki meşru zeminde siyaset yapamayan uzantıları şunu iyi bilsinler ki milyonlarca kez demokratik özerklik ilan etseler de AK Parti tek vatan tek millet ve tek bayrak ülküsünden hiçbir zaman zerre kadar ödün vermeyecektir. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. 82 Anayamız bir ‘ama’ anayasasıydı. Yani insanlara bazı özgürlükler verilir ancak sonuna bir ‘ama’ ibaresi konur ve o özgürlüklerin önüne engel olunur. Bu anlayış, 12 Eylül referandumu ile geçmişte kaldı. Birçok hak tanındı milletimize ve çeşitli kesimlere. Şimdiki hedefimiz ise tamamen sivil bir anayasa oluşturmak. Bu hayata geçtiğinde Türkiye’nin önünde hiçbir güç duramayacak” ifadelerini kullandı.

Akış; “IMF heyetini hatırlayanınız var mı?”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Türkiye’nin ekonomide son on yılda geldiği noktayı ise şu sözlerle özetledi; “Bir IMF heyeti vardı. Son 5-6 yıldır bu heyet nerdedir ne yapar bilen var mı? Eskiden IMF heyetinin gelişi gidişi gazetelerde ana haber bültenlerinde ilk sırada olurdu. Ama hamdolsun biz bu ay IMF’ye olan borcumuzu sıfırladık. Yani artık IMF’ye borcumuz yok. Bırakın borcu biz IMF’ye her üye ülke gibi IMF’ye para yardımında bulunacağız ve bu parayı başka ülkelere kredi olarak verecek.”

Yerlikaya; “Türkiye lider ülke olma yolunda”

Kadınhanı İlçe Danışma Meclisi’nde AK Partili hemşehrilerine seslenen AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ortadoğu temaslarında Türkiye’ye ve Başbakan Erdoğan’a gösterilen ilgiye dikkat çekti. Türkiye’nin rolü ve gücünden çekinen Fransa Cumhurbaşkanı ve İngiltere Başbakanı’nın Libya ziyaretinin tam bir fiyasko ile sonuçlandığının altını çizen Yerlikaya; “Başbakanımız Tunus’ta, Mısır’da ve Libya’da tam bir kahraman ve bir dünya lideri gibi karşılandı. Büyük sevgi gösterisi ile bu ülkelerde başbakanımız adeta İstanbul Mısır Çarşısı’nda dolaşır gibi rahat rahat halkın içine karıştı ve binlerce insana seslendi. Ama Fransa Cumhurbaşkanı ve İngiltere Başbakanı meydana zar zor getirilen birkaç yüz insana hitap etti. Bu da Türkiye’nin ve başbakanımızın gücünü bir kez daha gösterdi. Türkiye, sadece bölgesinde değil tüm dünyada bir lider konumuna geliyor” şeklinde konuştu.

Harun Tüfekçi; “Seydişehir önemli hizmetler aldı”

Seydişehir Ticaret Meslek Lisesi’ndeki 26. Dönem Seydişehir İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ise Seydişehir’in 12 Haziran’da AK Parti’ye büyük destek verdiğini dile getirdi ve bu teveccühten dolayı tüm ilçe halkına teşekkür etti. Tüfekçi konuşmasını şöyle sürdürdü; “Seydişehir’e çok teşekkür ederim. 12 Haziran’da büyük destek verdiniz. Ama bizler sadece teşekkür ile sınırlı kalmadık. İlçemize önemli hizmetler ve büyük yatırımlar kazandırdık. 10 yılda Seydişehir’in çehresi değişti. Bunda AK Parti iktidarının ve AK Parti’ye gönül veren siz değerli Seydişehirli hemşehrilerimizin büyük payı var.”

26. İlçe Danışma Meclisleri’nin basın kapalı bölümünün ardından toplantılar, ilçe ve belde yönetimleri ile mahalle ve köy temsilcilerinin çalışmaları, il genel meclisi üyelerinin projeleri ve belediyelerin hizmetleri ile taleplerinin ele alınması ve sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunulması ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA