• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sermaye şirketlerinde iflas erteleme anlatıldı
28 Mart 2013 Perşembe 16:56

Sermaye şirketlerinde iflas erteleme anlatıldı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odasının üyelerine yönelik düzenlediği eğitim seminerleri sürüyor.
 Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası’nın üyelerine yönelik düzenlediği eğitim seminerleri sürüyor.
Güncel mesleki konularda devam eden bilgilendirme seminerlerine Doç. Dr. Tahsin Karabulut’un sunumuyla, “Sermaye Şirketlerinde İflas Erteleme” konusuyla devam edildi. Seminer öncesi konuşan Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, mesleki açıdan bu günlerde çok yoğun tempoda çalıştıklarını, özellikle meslektaşları için mart ayının çok yoğun geçtiğini söyledi.
Turan, “Bugünkü seminer konumuz meslektaşlarımız için özellikle de mükellefler açısından önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Çünkü iflas erteleme gibi kanuni bir haktan birçok mükellefin haberi yok. İflas ertelemede en önemli amaç sermaye şirketinden alacaklı olan firmaların ve şirket çalışanlarının alacağını tahsil etmesi, en önemlisi şirketin faaliyetlerine devam edebilmesi” dedi.
Defter tasdiklerinin Haziran ayı sonuna erteleneceğini söyleyen Turan, Anonim Şirketlerin ve Kooperatiflerin karar defterlerinin tasdikinde herhangi bir erteleme olmadığını, 1 Nisan 2013 tarihinde defter tasdiklerinin sona ereceğini kaydetti.
Bağımsız Denetçilik eğitimleriyle ilgili de açıklama yapan Turan, Konya’da ‘Bağımsız Denetçi’ eğitimlerinin verilmesi için daha önce girişim yaptıklarını ve bu girişimlerin olumlu sonuç verdiğini ifade ederek, “Şartları uygun meslektaşlarımızın eğitimlerden geçip Bağımsız Denetçi yetkisini almasını tavsiye ediyoruz. Selçuk Üniversitesi Bağımsız Denetim Eğitimi verebilmesi Kamu Gözetim Kurumundan gerekli akreditasyonu aldı. Bu yetkiyi almasında Odamızın da yoğun katkısı oldu. Burada bizim için en önemli nokta Selçuk Üniversitesinin yetki alan 6 üniversiteden biri olması. Bu eğitimleri alabilmek için diğer şehirlerden meslektaşlarımız Konya’ya gelecekler. Bu gelişmeler sonucunda da Konya’mız Bağımsız Denetim Eğitimleri için pilot bölge olacaktır” dedi.
Oda üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği ve Oda Web sitesinden de ilçedeki üyeler için canlı yayınlanan seminerin açılış konuşmasından sonra Doç. Dr. Tahsin Karabulut, “Sermaye Şirketlerinde İflas Erteleme” konusunda detaylı bilgilendirme yaptı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Öztürk'ten Hisarcıklıoğlu'na anlamlı hediye
  • Genç çift, alacak kavgasında dövüldü
  • Özaltun: "Çanakkale ruhunu anlattı"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA