• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şener ve Çömez özel harpçi
31 Aralık 2009 Perşembe 19:03

Şener ve Çömez 'özel harp'çi

Emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu TP lideri Abdullatif Şener ile Turan Çömez'in "Özel Harpçi" lerin kontrolünde olduğunu söyledi."
Turan Çömez, AK Parti'de görevlendirilmişti.Özel Harpçiler yönlendiriyordu. Abdullatif Şener'de 'Seni Başbakan Yapacağız" denilerek istifa ettirildi"

Kozmik Büro'da yapılan aramalardan sonra gözler Özel Harbin siyasi uzantılarına çevrildi. Ömer Şahin'le Görüş Farkı programına katılan Faik Tarımcıoğlu, Emniyet İstihbarat eski Başkanı Bülent Orakoğlu ve Gazeteci Celal Kazdağlı, Özel Harp'in sivil uzantısı olan siyasetçiler konusunda çarpıcı bilgiler verdiler. Merhum Kemal Yamak Paşa, CHP içinde Özel Harpçiler olduğunu söylemişti. Eski ANAP milletvekili, emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu ise, "Sadece CHP'de mi? ANAP'ta da varda, AK Parti'de var" dedikten sonra AK Parti içindeki Özel Harpçilerle ilişkili olarak iki ünlü ismi adres gösterdi. Tarımcıoğlu, şunları söyledi:"Şu anda yurt dışında olan milletvekili(Turan Çömez), özel kalem olarak partide görevliydi. Özel Harpçilerce yönlendirildiği çok açık;bu reddedilemez. Bir Başbakan Yardımcısı (Abdullatif Şener)'na "seçime girme, seni Başbakan yapacağız" dediler.Bu yapı(özel harp) içinden birileri dedi. Eski Genelkurmay Başkanı(Hüseyin Kıvrıkoğlu)'nun Başbakanlığı Mesut Yılmaz'a altın tepsiyle sunduğunu söylediği ses kayıtları internete düştü. Bunları birleştirirseniz derin yapının Türk siyasetine nasıl tahakküm ettiği,el koyduğu, yönlendirdiği ortaya çıkar."
Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu'da Ergenekon firarileri Turan Çömez ile Bedrettin Dalan'un ciddi koruma altında oldukları için yakalanamadıklarınıiddia etti. İki ismin yakalanması halinde Ergenekon'un parlamento ayağının da ortaya çıkabileceğine işaret eden Orakoğlu, şöyle devam etti: "Ben Ergenekon'da yeni bir dalga bekliyorum aslında.Ergenekon'un medya,parlamento,iş dünyası ayakları da var. Parlamento ayağı, Çömez'in yakalanması ile çıkabilir. Dalan yakalanırsa global ayak ortaya çıkabilir."

BAKAN DÜZEYİNDE ÖZEL HARPÇİ VAR

11 yıl önce Ergenekon'un kitabını yazan gazeteci Celal Kazdağlı ise Özel Harp'le ilişkili çok sayıda siyasetçi olduğunu anlattı. Bu isimlerden bazılarının bilinmesine rağmen açıklanamadığını ifade eden Kazdağlı, " Bu yapının bakanlık düzeyine kadar çıkmış pek çok sayıda ismi var. 1950'lerden beri var.Kim oldukları bilinir ama ispatı zordur. Bu yapının parlamento,hukuk,güvenlik,medya,ekonomi ayağı olmadan;bu ülke kontrol altına alınamaz, cehenneme döndürülemez"

SADIK AVUNDUKLUOĞLU'NU NİYE SUSTURDULAR

Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu Başkanı ,eski DYP milletvekili Sadık Avundukluoğlu ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Orakoğlu, bir süredir sessizliğe gömülen Avundukluoğlu'nun derin yapılar tarafından tehdit edilerek,susturulduğunu söyledi. Orakoğlu, "Biz PKK liderini yanlış maddeden yargıladık. Uyuşturucu ticaretinden yargılasak hiçbir ülke buna sahip çıkamazdı. Sayın Avundukluoğlu, o dönemde bunu dile getirdi,birçok TV programında anlattı. Fakat birden sesi kesildi. Birileri çağırıyor kendisini, 'bu konuyu fazla karıştırma' diyor. Bunlar derin güçler. Devlet içinde yuvalanan,millet iradesini hiçe sayan güçler"

ÖZAL SUİKASTİ ÖNCESİ BAZILARINA "TRİBÜNDE OLMAYIN" DENMİŞ

Faik Tarımcıoğlu, birlikte siyaset yaptığı merhum Turgut Özal'a yönelik suikastle ilgili de bir ayrıntıyı ilk kez "Görüş Farkı"na açıkladı. ANAP içinde görevlendirilmiş isimler olduğunu söyleyen Tarımcıoğlu, " İlk kez açıklıyorum.O gün birileri ANAP İlçe Başkanlarına ki bunların MHP kökenli olduğu söyleniyor.Tribünde bulunmamaları ikazı yapıyorlar. Bu da zaten meseleyi ortaya koyuyor."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA