• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sen aldırma be ustam
19 Haziran 2013 Çarşamba 18:09

'Sen aldırma be ustam'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Meram'ın mahalle muhtarlarından oluşan heyeti kabul etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Meram'ın mahalle muhtarlarından oluşan heyeti kabul etti.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran ve Meram'ın mahalle muhtarlarından oluşan heyetle birlikte TBMM'de AK Parti'nin grup toplantısına katıldı ve Başbakan Erdoğan'ın yaptığı konuşmayı dinledi.

Başbakan Erdoğan, grup toplantısından sonra Meram heyetiyle görüştü. Başkan Kalaycı ile bir süre ayakta sohbet eden Başbakan Erdoğan'a muhtarlar tarafından tablo ve "Sen aldırma be Usta" başlıklı çok manidar bir pankart takdim edildi.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Meram heyetini Ankara'da ağırlayan AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu'na teşekkür etti.

 

MUHTARLARDAN BAŞBAKAN'A PANKARTLI DESTEK

Pankartta özetle şu ifadeler yer aldı:
"Sen aldırma be Usta.
Biz biliriz senin gönlünün ak, yüreğinin sağlam ve sevdanın asil olduğunu.Ellerimiz nasırlı, sesimiz çatallı, yüzümüz kavruk da olsa senin sevdalarına aşığız biz. O sevdalar ki; "one minute" diyerek yüz yıllardır dünyaya hükümran olan Siyonist uşaklarına ve destekçilerine dünyanın gözü önünde gerekli cevabı veren, o sevdadır ki; hastane kapılarında sosyal güvencesi olmayan garibanımın parasızlıktan çocuğunu 'rehin' olmaktan kurtaran...
O sevdadır ki; dünyayı heyecanlandırıp kıskandıran, 'Kanal İstanbul, 3. Hava Limanı ve 3. Boğaz Köprüsü.'
Sen aldırma be Usta;
Biliriz biz senin sırça köşklerde yaşamadığını. Biliriz senin yüreğinin cesaretini, kalbinin merhametini, biliriz senin taksici barakasında, yoksulluk kokan varoşlarda çat kapı halkın sofrasında bağdaş kurup ekmeğini paylaştığını. Biliriz senin sessiz yığınların sesi olduğunu. Sen canını sıkma be Ustam, biz soyluluğu şahıslarda aramadık; davalarda, mücadelelerde aradık.

'Er burada meydan açık geliniz,
Bu meydanda erkan olur yol olur,
Millet toplanıp da kurulsun divan,
Bu meydanda açık sözlü er olur' diyor rahmetli Konyalı şairimiz.
Biliriz biz Malazgirt, Kosova, Sakarya, Dumlupınar meydanlarını. Taksim,
Kızılay, Kuğulupark ne ki? Mazlumlar seni bekliyor Ustam,
...
Geçmişte olduğu gibi şimdi de ülkemiz içinde bir oyun oynanmakta. Ama biz biliriz bu oyunu da bozacağını. Senin fikirlerini lider, sevdalarını asil bildik. Biz sana emanetiz, tarihimiz sana emanet. Geleceğimiz sana emanet. Sesini yükselt, elini kaldır. Sık yumruğunu ve vur masaya Allah aşkına. Ve haykır bölücülere, zalimlere, faiz lobisine ve AB'ye inat.. Allah'tan başka büyük ve galip yoktur diye!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA