• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şen; "Amacımız günü kurtarmak değil"
26 Mayıs 2011 Perşembe 14:07

Şen; "Amacımız günü kurtarmak değil"

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında Eğitimde Kalite Ödülü Yarışmasının finale kalan okulları belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında Eğitimde Kalite Ödülü Yarışmasının finale kalan okulları belirlendi.

Gençlik Eğitim Kurumları bünyesindeki Enderun Liseleri ve Gençlik İlköğretim Okulu dereceye girerek finalist oldu.

Konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapan Gençlik Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ŞEN; “Milli Eğitim Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu Eğitimde Kalite Ödülü yarışmasında kurumumuza bağlı Özel Gençlik İlköğretim Okulu önceki yıllarda beş kez Yılın Kaliteli Okulu Konya birincisi olmuştu. Nihayet geçen yıl bakanlık değerlendirmesiyle yılın kaliteli okulu kategorisinde Türkiye ikinciliğini elde ederek Kalite Beratı aldı. Okulumuz bu yılda aynı yarışmada yılın kaliteli ekibi kategorisinde yarışmaya katılarak Türkiye finaline kaldı” dedi.

Enderun Liseleri hakkında bilgi veren ŞEN; “Enderun Liselerimiz önceki yıllarda ekip kategorisinde pek çok Konya derecesi yapmıştır. Enderun liselerimiz geçtiğimiz yıl Gençlik İlköğretim Okulumuzun aldığı ödüle talip. Yılın Kaliteli Okulu kategorisinde yarışan okulumuz Türkiye finaline kaldı.  Ankara Başkent Öğretmenevinde Milli Eğitim Bakanımızın da katılımını beklediğimiz ödül töreniyle birinci, ikinci ve üçüncüler açıklanacak 2 Haziranı heyecanla bekliyoruz” dedi.

Ömer ŞEN sözlerine şöyle devam etti: “Gençlik Eğitim Kurumları ve bağlı okulları Konya ve Türkiye için belirli misyonu üstlenmiştir. Ülkemizin kalkınmasının temelini kaliteli bir eğitimden geçirilmiş bireyleri yetiştirmekle başaracağımıza inanıyoruz. Bu nedenle yönetim olarak kaliteye, okul yönetiminin stratejik plan ve süreç yönetimine dayalı yürütülmesini sonuna kadar önemsiyoruz ve uyguluyoruz. Bizim bugün hem Özel Gençlik İlköğretim Okulumuz hem Enderun Liselerimiz velilerimizden öğrencilerini kaydettirmek için rağbet görüyorsa bunun tek nedeni vardır. Biz işimizi bilerek, planlayarak yapıyoruz, günü kurtarmaya yönelik eğitim programları değil tüm yıla yayılmış çalışma programı oluşturuyoruz. Bu yapı kalite yönetiminin getirmiş olduğu bir yönetim biçimidir. Bu anlayış belirli bir süreliğine geçici bir uygulama değil, okullarımızda yerleşmiş bir kültürdür”. 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA