• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şemsi Bayraktar Konyada
14 Mart 2012 Çarşamba 15:27

Şemsi Bayraktar Konya'da

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Konya Merkez Selçuklu Ziraat Odası'nı ziyaret etti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, Konya Merkez Selçuklu Ziraat Odası'nı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü, "Konya merkezde 3, ilçelerimizde 27 ziraat odamız ve bunun yanında odalara kayıtlı 282 bin çiftçimizle beraber her zaman genel başkanımızın yanındayız. Bundan sonra da genel başkanımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.
TZOB Başkanı Bayraktar da, beraberlikle başarının geleceğini belirterek, "Benim başkanlarım yapılanı takdir ediyor. Bizim her şeyi çok iyi yaptığımızı söylememiz mümkün değil, eksiklerimiz var, noksanlarımız var. Bizlerin var, sizlerin var bunları el birliğiyle tamamlamaya çalışıyoruz ve teşkilat olarak hızlı bir şekilde büyüyoruz. Oda başkanlarımızın faaliyetlerinden gayet memnunum. 4-5 yıldır benim başkanlarım aidat topluyor. Bir de kanunun öngördüğünden yüzde 50 indirimli aidat alan tek kurum ziraat
odalarıdır. Çiftçimizin güçlü hale gelmesiyle, refah seviyesinin artmasıyla birlikte aidatlarımızı da artıracağız. KOP projesinin bitirilmesini çok önemsiyoruz. Her geldiğimde burada ve Ankara'da yaptığım toplantılarda, başbakan ve bakanlarla yaptığım toplantılarda hep KOP projesine değindim, bunun bitirilmesi gerektiğini ifade ettim. Bu projede mesafe alınmasından fevkalade memnuniyet duyuyorum. Özellikle sulama yatırımlarının bitirilmesi tarımın olmazsa olmasıdır. Dünya ile rekabet edeceksek, verimli üretim yapabileceksek, dünyada gelişen konjonktürü Türkiye olarak fırsata çevireceksek, KOP projesi hayati bir önem taşıyor. Konya Ovası'nda parçalanmayı önlemek gerekiyor. Şimdi miras hukuku değişiyor, biz de buna destek veriyoruz. Bir taraftan arazi parçalanması önlenecek, bir taraftan arazi toplulaştırılmasına devam ettiğimizde, sulama yatırımlarını da beraberinde getirdiğimizde, bölgemizin, sadece Konya Ovası gıda güvencesi olacaktır" şeklinde konuştu.
Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü, ziyaret anısına TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'a plaket verdi. Bayraktar, daha sonra Konya'daki ziraat odalarının başkanlarıyla istişare toplantısı yaptı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA