• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sempozyum 81 akademisyenin katılımıyla yapılacak
15 Mayıs 2013 Çarşamba 18:21

Sempozyum 81 akademisyenin katılımıyla yapılacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Türkiye İmam Hatipliler Vakfının işbirliğiyle 9. Uluslararası Dini Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu 17-18 Mayıs tarihlerinde yapılacak.
Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Türkiye İmam Hatipliler Vakfı’nın işbirliğiyle 9. Uluslararası Dini Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu 17-18 Mayıs tarihlerinde yapılacak.
Sempozyum hakkında düzenlenen basın toplantısında konuşan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Akgün, “Üniversitenin toplumla olan ilişkisini geliştirmeye çalışıyoruz. Konya’mızın, şehrimizin dinamik bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede de hem Türkiye’nin önemli sorunlarına yönelik olarak, akademik tartışmaları şehrimize taşıyarak, Konya’daki entelektüel havaya katkı yapmaya çalışıyoruz. Hem de uluslararası alanda temayüz etmiş olan akademisyenlerin de, Konyamıza gelerek, şehrimize hem ziyaret etmeleri hem de kendi entelektüel birikimlerini, Türkiye’ye ve şehrimize taşımaları için imkanlar fırsatlar oluşturmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Dini prensiplerin ve ahlakı değerlerin, günümüz insanının hem bireysel hem de toplumsal hayatında önemli olduğunu vurgulayan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Saim Arıtan'ın ardından konuşan Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Başkanı Ecevit Öksüz, “Dünya’da, barışa, huzura, güvene en fazla ihtiyaç duyulduğu dönem de yaşıyoruz. Yakın coğrafyamızdaki gelişmeleri görüyoruz. İslam coğrafyasındaki problemleri görüyoruz. Bunların kökeninde ırk temelli etnik farklılıklar olduğu gibi din temelindeki farklılıklarında dünyadaki barışın ve huzurun bozulmasında veya tesis edilmesinde ciddi bir etkin rolü olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Dedeman Otel’de düzenlenecek sempozyuma Moritanya’dan Bosna-Hersek’e, Amerika’dan Kanada’ya 14 farklı ülkeden, 21 yabancı akademisyen ve 60 yerli akademisyen olmak üzere toplam 81 akademisyen katılacak. Toplamda 20 oturumun olacağı sempozyum, 17 Mayıs tarihinde saat 09.30‘da başlayacak, 81 akademisyen, 2 gün boyunca 3 farklı salonda ve 59 tebliğ sunacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Altunyaldız: "Şehitlerimizin ruhu şad olsun"
  • Usta: "Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz"
  • Konuk: "Çanakkale ruhu hep diri olacak"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA