• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selvi:Hakkınızı Eğitim-Bir-Sen arayacak
27 Kasım 2010 Cumartesi 20:08

Selvi:'Hakkınızı Eğitim-Bir-Sen arayacak'

Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, sadece eğitim camiasının değil, toplumun bütün kesimlerinin hakkını savunmak için sendikacılık yaptıklarını söyledi
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Konya Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel kurul toplantısının ardından gerçekleştirilen seçimde Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi tek listeyle seçime girdi. Genel kurula AKP Konya Milletvekilleri Prof. Dr. Sami Güçlü, Ali Öztürk ve Hüsnü Tuna, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ve Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Altuntaş’ın yanı sıra çok sayıda Eğitim-Bir-Sen üyesi katıldı.
 
TOPLUMSAL DUYARLILIĞI YANSITMAYA ÇALIŞIYORUZ
 
Genel kurulun açış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, sendikaların bilincin, emeğin, örgütlü mücadelenin, toplumsal özgüvenin ve gelecek mücadelesinin adresi olduğunu söyledi. Eğitim-Bir-Sen’in derdi ve davası olduğunu ve bu dava uğrunda çalışmaya devam ettiğini dile getiren Latif Selvi, “Başındaki örtüye düşmanlık duyan zorbalara karşı, benim mağduriyetimi kim gidecek diyen bayan meslektaşlarımız ve öğrencilerimiz var. Bunca devlet hizmetinden sonra gerekçesiz Yüksek Askeri Şura kararları ile çalışma hayatına hiçbir kamu kurumunda çalışamayacak şekilde son verilen YAŞ mağdurları var. Yıllarca işkence görenler var. her türlü çılgınlık ve işretin kirli ellerine düşen yavrusunu kurtarmak için feryat eden anneler, babalar var.
 
Bilim yarışında biz niye yokuz diye dertlenenler var. Açık hapishanelere dönmüş topraklarda özgürlüğü bekleyen ‘Kudüs sadece benim davam mı? Nerede Kudüs Şairi Mehmet Akif İnan’ın arkadaşları’ diyenler var. ‘Hakkımızı kim arayacak’ diyenlere, ‘Eğitim-Bir-Sen var’ diyoruz” diye konuştu.
 
Eğitim-Bir-Sen’in yapısı ve tüm üyeleriyle birlikte dinamik iletişim ve çalışma ağına sahip olduğuna dikkat çeken Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, “Eğitim-Bir-Sen, ülke meselelerine asla ilgisiz kalmaz, toplumsal duyarlılığın yansıtılmasında öncü rol oynar. Milletimizin maddi ve manevi değerlerini önemser, tüm içtenliğiyle onu yaşar ve yaşatmaya çalışır. Fikir, düşünce ve inanç özgürlüğüne büyüm önem verir. İnsana ve insani değerlere ait ne varsa, orada Eğitim-Bir-Sen vardır” ifadelerini kullandı.
Yapılan açış konuşmalarının ardından programa katılan protokol üyeleri selamlama konuşması yaptı. Genel kurula İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mevlüt Kuntoğlu başkanlık etti. Divan teşekkülünün ardından seçime gidildi. Tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Latif Selvi, yeni dönemde de Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı oldu.
YORUMLAR
Bomboş
sendikalı biri
Boş salonlarda genel kurul yapan sendikanın üyelerinin çokluğuyla övünmeye hakkı yoktur. Salon üyeler değil, Üst siyasetçiler ve Üst sendikacılardan ibaretse; 1/8 ini bile dolduramayan bir sendika Nasıl etki kurar? Sendikayı siyasetçilerin güdümünden kurtaracak bir başkana ihtiyaç var. Siyasette gözü olan ve hedefe kilitlenen zihniyet, baskısını üyelerden kaldırırsa Belki daha sendikal oluruz. (Salonda çok sayıda sendika üyesi yoktu. Çok sayıda olanlar siyasette olanlar ve siyastte olmak isteyenler vardı...)
88.226.80.178
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA