• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selvi, meclis üyelerini terletti
02 Şubat 2010 Salı 13:05

Selvi, meclis üyelerini terletti

Konya İl Genel Meclisinin Şubat ayı 2. birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Ali Selvinin başkanlığında gerçekleştirildi.
Konya İl Genel Meclisinin Şubat ayı 2. birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Ali Selvi’nin başkanlığında gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantılarda. Zümrüt Faciasında hayatını kaybedenler anıldı.
 
Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, 02 Şubat 2004 tarihinde meydana gelen ve 92 kişinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin ise yaralandığı Zümrüt Apartmanı faciasının 6. yıl dönümünde hayatını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi.
 
Gündem maddelerinin görüşüldüğü birleşimde ilk olarak, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Kulu ve Cihanbeyli ilçelerine köylerde İl Özel İdaresi’nde 2009 yılında yapılan hizmetler ele alındı. Meclis Köye Yönelik Proje Değerlendirme ve Destekleme Komisyonunca hazırlanan rapor, Komisyon Sözcüsü Cihanbeyli İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Özkan tarafından meclise okundu. Raporun okunmasının ardından Meclis Başkanı Ali Selvi bölge meclis üyelerine tek tek söz vererek, 2009 yılında İlçelerine hangi hizmetlerin götürüldüğü konusunda üyeleri imtihan etti.
 
Gündemin diğer bir konusu ise, İl Özel İdaresinin 2010 yılı çalışma programı oldu. İl Özel İdaresinin planlı ve programlı çalışma noktasında önemli mesafeler kaydettiğinin dile getirildiği birleşimde, ilk defa İl Özel İdaresi’nin 2010 yılında iş programı takvimi masaya yatırıldı.
 
İçişleri Bakanlığınca Akşehir ilçesine yapılması planlanan yeni kaymakamlık binası ile ilgili İl Genel Meclisine sunulan teklif 2. birleşimde görüşülerek karara bağlandı. Akşehir ilçesine yeni kaymakamlık binası yapılabilmesi için İl Özel İdaresinin 2010 ve 2011 yılı bütçesinden ödenek ayrılması yönündeki Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu raporu Mecliste müzakerelere açıldı. Müzakereler sonucunda rapor oy çokluğu ile kabul edilerek meclisten geçti.

Konya İl Genel Meclisinin Şubat ayı toplantılarına 03 Şubatta gerçekleştirilecek olan 3. birleşimle devam edilecek.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA