• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selmek’te uluslar arası sertifika
20 Ekim 2009 Salı 13:28

Selmek’te uluslar arası sertifika

Selmek istihdam kursu 4. kademe eğitimi alan kursiyerlere uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecek.

 

 

Selmek istihdam kursu 4. kademe eğitimi alan kursiyerlere uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecek.

Topluma, aileye ve bireye en yakın yerel yönetim birimi olan belediyeler, günümüzde gittikçe ağırlaşan yaşam koşullarının bir gereği olarak "Sosyal Belediyecilik" anlayışı çerçevesinde faydalı çalışmalara imza atıyor.

Selmek istihdama yönelik mesleki branşlarının yanı sıra, hobi içerikli ve el becerilerini geliştirmeye yönelik el sanatları eğitimleri ve geleneksel Türk el sanatları eğitimlerinin sunulduğu, insanların bir sanat ya da meslek öğrendiği yerler olmanın yanı sıra toplumsal birlikteliğin sağlandığı, bireylerin ruhsal problemlerinin çözüme kavuştuğu rehabilite amaçlı merkezler durumuna geldi.

 
Yaygın eğitim ilkeleri ile gerçekleştirilen yetişkin eğitimi organizasyonu olan Selçuklu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (Selmek), planlı, programlı ve sistemli olarak yürütülen eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Çinicilik kursu ile başlanan ve bugüne kadar 2 binden fazla kişiye meslek edinme imkanı sağlayan Selmek, bünyesinde 11 ayrı merkezde 60 farklı branşta 93 kurs ile katılımcılara eğitim imkanı sunulacak.
 
 Meslek Edindirme Kursları; çinicilik, boyama, el sanatları, makine nakış, giyim, mefruşat, ipek kurdela, şiş örücülüğü gibi kursların yanı sıra; satış ve pazarlama yönetici sekreterlik, aile akademisi, fotoğrafçılık, eğitici anne, hasta ve yaşlı bakım kursu, güzellik ve cilt bakımı ile aşçılık kurslarında faaliyet gösteriliyor.

Selçuklu Belediyesi mevcut kurslara ilave olarak yeni eğitim döneminde; tıbbi sekreterlik, bağlama, gitar, ney, dantel anglez, resim, ebru, tezgahtarlık, web tasarımı, ingilizce ve bilgisayar kursları açacak. İstihdam amaçlı kursların sonunda uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar verilecek.

Selmek kurslarından mezun olanların meslek sahibi olan bireyler haline geldiğini belirten yetkililer, özellikle dördüncü kademe kursa devam eden kursiyerlerin uluslararası sertifika alma imkanına sahip olduğuna dikkat çektiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA