• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selmek okul gibi
15 Aralık 2009 Salı 14:06

Selmek okul gibi

Selmek istihdam kursu 4. kademe eğitimi alan kursiyerlere uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecek. 60 branşta 52 kursta eğitim devam ediyor.

 

Topluma, aileye ve bireye en yakın yerel yönetim birimi olan belediyeler, gün geçtikçe ağırlaşan yaşam koşullarının bir gereği olarak "Sosyal Belediyecilik" anlayışı ile faydalı çalışmalara imza atıyor.

 

Selmek istihdama yönelik mesleki branşlarının yanı sıra, hobi içerikli ve el becerilerini geliştirmeye yönelik el sanatları eğitimleri ve geleneksel Türk el sanatları eğitimlerinin sunulduğu, insanların bir sanat ya da meslek öğrendiği yerler olmanın yanı sıra toplumsal birlikteliğin sağlandığı, bireylerin ruhsal problemlerinin çözüme kavuştuğu rehabilite amaçlı merkezler durumuna geldi.

 

Yaygın eğitim ilkeleri ile gerçekleştirilen yetişkin eğitimi organizasyonu olan Selçuklu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (Selmek), planlı, programlı ve sistemli olarak yürütülen eğitim çalışmalarına devam ediyor. Çinicilik kursu ile başlanan ve bugüne kadar 2 binden fazla kişiye meslek edinme imkanı sağlayan Selmek, bünyesinde 8 ayrı merkezde 60 farklı branşta 52 kurs ile katılımcılara eğitim imkanı sunuluyor.

 

            Meslek Edindirme Kursları; çinicilik, boyama, ebru, el sanatları, makine nakış, giyim, mefruşat, ipek kurdela, şiş örücülüğü gibi kursların yanı sıra; satış ve pazarlama yönetici sekreterlik, aile akademisi, eğitici anne, hasta ve yaşlı bakım kursu, muhasebe yardımcılığı, ön muhasebe elemanlığı, tıp sekreterliği, güzellik ve cilt bakımı ile kurslarında faaliyet gösteriliyor.

 

Çocuk bakım elemanı, aşçı yardımcılığı, dış ticaret elamanlığı, Photoshop ve web tasarım gibi uluslar arası geçerliliğe sahip eğitim veriliyor. Selmek bünyesinde yer alan ve her kesimden ilgi gören kurslarda bulunuyor. Bağlama, gitar, keman, ney ve diksiyon kurslarında her yaş gurubuna mensup kursiyer yer alıyor.

 İstihdam amaçlı kurslarda eğitimi sonunda uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar verilecek. Selmek kurslarından mezun olanların meslek sahibi olan bireyler haline geldiğini belirten yetkililer, özellikle dördüncü kademe kursa devam eden kursiyerlerin uluslararası sertifika alma imkanına sahip olduğuna dikkat çektiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA