• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuk’un yeni teknoloji üssü
10 Şubat 2015 Salı 12:40

Selçuk’un yeni teknoloji üssü

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yeni hizmet binasına taşınan İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (İLTEK) incelemelerde bulundu.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yeni hizmet binasına taşınan İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (İLTEK) incelemelerde bulundu.
İnceleme ziyaretinde SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan ve Prof. Dr. Mustafa Şahin, Merkez Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ersöz’den bilgi aldı.
Merkezin faaliyetleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ersöz, merkez bünyesinde yapılan uluslararası projelerdeki hakemlikler, 2015 yılında Kalkınma Bakanlığı’na sunulan başvurular, merkezde yapılan çeşitli alanlardaki buluştaylar, akreditasyon çalışmaları ve yapılan proje çalışmaları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Ersöz, “Üniversitemizin ulusal ve uluslararası proje yürütme potansiyelini artırmak, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde ürün geliştirme ve üretim aşamalarında ihtiyaç duyulan analiz ve ölçümleri karşılamak için merkezimizde 40’ın üzerinde laboratuvar bulunuyor. Ve bu laboratuarlarda çeşitli alanlarda çok sayıda proje çalışmaları yürütülüyor” dedi.

REKTÖR GÖKBEL, DETAYLI BİLGİ ALDI
Sunumun ardından Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve beraberindeki heyet, merkez bünyesindeki bazı laboratuvarlarda incelemelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Doku Mühendisliği Elektrospininig Labaratuvarı, Nanabiyoteknoloji Labaratuvarı, Nana Mühendislik Yüzey Kaplama Labaratuvarı, Gaz Kromatolografi Labaratuvarı, Sentez Ön Hazırlık Labaratuvarı ve Mikrobiyoloji Labaratuvarı’nda projelerini yürüten araştırmacılardan çalışmalarına ilişkin aldı.

YENİ TEKNOLOJİ ÜSSÜ
Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Böylesine önemli bir laboratuarı tamamlayıp, hizmete açmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Yeni binanın da hizmete girmesiyle Üniversitemiz, eskisine oranla daha gelişmiş bir teknoloji üssüne sahip oldu. Bilim insanlarının bu merkezde insanlık yararına son derece önemli çalışmalar gerçekleştireceğine inanıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya Türkiye birincisi oldu... Övünmüyoruz, ölüyoruz!
  • Konya’da 43 Iraklı göçmen yol kontrolünde yakalandı
  • Konya'da silah kuryesi üniversite öğrencisi genç kız yakalandı
  • Şok! Gelin altınlarla kaçarken yakalandı...
  • Sert çıkış: Tarihi kararın ciddi sonuçları olacak!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA