• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuku başarılı bir yıl bekliyor
27 Eylül 2010 Pazartesi 16:26

'Selçuk'u başarılı bir yıl bekliyor'

Öğrenci sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük üniversiteleri arasında yer alan Selçuk Üniversitesi'nde 2010 - 2011 eğitimi öğretim yılı bugün başladı.
Yeni akademik yılın açılışı nedeniyle Anıt Alanı'nda birtören düzenlendi.
Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın Ankara'da AvrupaÜniversiteler Birliği'nce düzenlenen ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ında katıldığı Euıma Full Kosting Projesi Türkiye Çalıştayı'nda bulunmasınedeniyle katılamadığı törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. DinçerBedük, Prof. Dr. Şefik Bilir, Prof. Dr. Kürşat Turgut, fakültedekanları, meslek yüksekokulların müdürleri ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Rektör YardımcısıProf. Dr. Dinçer Bedük tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Yenieğitim öğretim yılının üniversite camiasına hayırlı olması temennisindebulunan Prof. Dr. Bedük, “Yeni bir eğitim-öğretim yılı açılışınıgerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Başarılı bir yılı geridebıraktık. Yeni eğitim yılında da gerek bilimsel, gerek kültürel vesosyal etkinliklerle huzur dolu, çok daha başarılı bir yılgeçireceğimizden hiç şüphem yok. Şimdiden yeni akademik yılımızın tümöğretim üyelerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimize hayırlı olmasınıdiliyorum" dedi.
 
2010 - 2011 eğitim-öğretim yılında 23 bin yeniöğrenci Selçuk Üniversitesi'ne merhaba diyecek. Geçen yıllarda olduğugibi bu yıl da en fazla kontenjana sahip Selçuk Üniversitesi'ndeyaklaşık 80 bin öğrenci eğitim görecek. Bugün başlayan Güz yarıyılıdersleri 14 Ocak 2011'de sona ererken, Bahar yarıyılı 14 Şubat 2011'debaşlayıp 27 Mayıs 2011'de bitecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA