• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuktan yeni öğrencierine İlk Adım kitapçığı
04 Ağustos 2009 Salı 13:13

Selçuk'tan yeni öğrencierine 'İlk Adım' kitapçığı

Selçuk Üniversitesi, yeni kayıt yaptıracak öğrencilere rehber kitapçık hazırladı.
Selçuk Üniversitesi, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında yeni kayıt yaptıracak 21 bin 770 öğrenciye gönderilmek üzere 'İlk Adım' kitapçığı hazırladı.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Organizasyon Birimi tarafından hazırlanan 16 sayfalık kitapçık, kayıt sırasında izlenmesi gerekenken yoldan, üniversite bünyesindeki birimlerin tanıtımına kadar birçok konuda öğrencilere rehberlik hizmeti verecek.

Her yıl yenilenen kitapçığın kayıt için şehre gelen öğrencilere büyük kolaylık sağladığını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Turgut, Selçuk Üniversitesi'ni kazanan öğrencilere posta yoluyla ulaştırdıkları bu kitapçıklarda kayıt için gerekli bilgilerin yer aldığını belirtti.

Bu kitapçıkların öğrencilere büyük kolaylık sağlayacağını dile getiren Turgut, "Kitapçıkta öğrencilerin hangi tarihlerde hangi birimlere kayıt yaptırılacağına dair bilgiler, fakülte ve meslek yüksekokullarımızın telefon numaraları, üniversite bünyesindeki birimler ve tanıtıcı projeler yer alıyor. Bu kitapçık ile birlikte ilk kez Konya ve Alaeddin Keykubat Kampüsü'nün haritasını da öğrencilerimize gönderiyoruz. Kitapçığı dikkatli okuyan öğrencilerimiz, kayıt öncesinde ve sonrasında hiçbir zorluk yaşamazlar." dedi.

Selçuk Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak amacıyla Konya'ya ilk kez gelen öğrencilerin Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Kampüsü ve Alaeddin Keykubat Kampüsü'ndeki çeşitli noktalarda gönüllülerden yardım alabileceklerini belirten Prof. Dr. Turgut, "Bu proje kapsamında görev alan gönüllü öğrencilerimiz, yeni öğrencilerimizi 'Takip Et' noktalarında karşılayarak, ücretsiz servislerle kayıt için fakültelerine kadar götürecek. Aynı zaman danışma hizmeti verecek." diye konuştu.

Prof. Dr. Turgut, öğrenci ve ailelerinin kayıt işlemleri sonrasında ihtiyaç duymaları halinde Atatürk Öğrenci Yurdu'nda da ücretsiz konaklayabileceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA