• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukta yeni bölümler ve programlar
08 Ağustos 2011 Pazartesi 12:30

Selçuk'ta yeni bölümler ve programlar

Selçuk Üniversitesi tarafından YÖKe sunulan Meslek Yüksekokullarında 16 Program ve çeşitli Fakültelerde 6 Bölüm açılması teklifi kabul edildi.

Selçuk Üniversitesi tarafından YÖK’e sunulan Meslek Yüksekokulları’nda 16 Program ve çeşitli Fakültelerde 6 Bölüm açılması teklifi kabul edildi. 2011-12 eğitim-öğretim yılında açılacak 2 yıllık yeni Programlara toplam 760, Bölümlere ise toplam 415 öğrenci kontenjanı belirlendi.

FAKÜLTELERE YENİ BÖLÜMLER

 Selçuk Üniversitesi’nde yeni açılan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne 20, İletişim Fakültesi Reklamcılık Normal ve İkinci Öğretim Bölümü’ne 50’şer öğrenci, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü’ne 35, Sanat ve Tasarım Fakültesi Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Bölümü’ne 30 ve yine aynı fakültede El Sanatları Tasarımı ve Üretimi Bölümü’ne 30, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne 40,  Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi İşletme Bölümü normal ve ikinci öğretime 80 öğrenci alınmasına karar verildi.

MYO’LARA 16 PROGRAM AÇILDI

 Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Lojistik ikinci öğretim Programına 100, Teknik Bilimler MYO Yapı Yalıtım Teknolojisi normal öğretim Programı için 30, Ereğli Kemal Akman MYO bünyesinde açılan Giyim Üretim Teknolojisi normal Programına 40 ve Makine ikinci öğretim Programına 80, Kadınhanı Faik İçil MYO Lojistik normal öğretim Programına 40 ve Bilgisayar Teknolojileri normal Programı için 30 öğrenci ile Yapı Denetimi normal öğretim Programı için 30, Akören Ali Rıza Ercan MYO Dış Ticaret ikinci öğretim Programına 80, Sağlık Hizmetleri MYO Yaşlı Bakımı normal öğretim Programı için 40, Çumra MYO Şeker Teknolojisi normal öğretim Programı için 25 ve Makine Resim Konstrüksiyon normal öğretim Programına 40 ile aynı Meslek Yüksekokulu’nun Gıda Teknolojisi normal öğretim Programına 40,  Karapınar Aydoğanlar MYO Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programına normal öğretimi için 50 ve Yerel Yönetimler ikinci öğretimine 80 öğrenci kabul edilecek.

TAŞKENT MYO TEKRAR AÇILIYOR

Selçuk Üniversitesi Taşkent Meslek Yüksekokulu’nun tekrar açılması teklifi YÖK tarafından kabul edildi. Dış Ticaret ile Harita Kadastro Programları’na bu yıl ilk kez 30’ar öğrenci alınmasına karar verildi.

Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bünyesinde 8 doktora Programı, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri’nde ise, 8 yüksek lisans Programı açılacak. İlahiyat Fakültesi’nde ise, zorunlu Arapça Hazırlık Sınıfı açılması teklifi YÖK tarafından kabul edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA