• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukta uygulamalı mevzuat eğitimi
12 Aralık 2011 Pazartesi 15:30

Selçuk'ta uygulamalı mevzuat eğitimi

Selçuklu Belediyesi personeline yönelik eğitim seminerleri devam ediyor.
Selçuklu Belediyesi personeline yönelik eğitim seminerleri devam ediyor. Eğitim çalışmaları kapsamında Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile personele Resmi Yazışma Kuralları, Dosya Planı ve Arşivcilik konularında uygulamalı eğitim semineri verildi.
Selçuklu Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen seminer Başbakanlık Arşivler genel Müdürlüğünde görevli Uzman Bilgi ve belge Yönetmeni Metin Elbeyoğlu tarafından verildi. Eğitime Müdürler, idari işler birimlerinde görevli personeller ile ilgili personeller katıldı. Uygulamalı olarak verilen eğitimler iki gün sürdü.
 
Selçuklu Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada eğitim verilen konular arasında; Kamu iç kontrol standartları kapsamında idarenin iş ve işlemlerinin kaydı, sınıflandırılması, korunması ve erişimini de kapsayan, belirlenmiş standartlara uygun arşiv ve dokümantasyon sistemi oluşturmaya yönelik çalışmaların yar aldığı belirtildi.
 
Yetkililer ayrıca, resmi yazışma, standart dosya planı, arşivleme sistemlerine uyum sağlamak, kamu kurum ve kuruluşlarının kendi içlerinde birbirleri ile iletişimlerinde ve arşivlemede kolaylık sağlamak, kurum hafızasını güçlendirmek konularının ele alındığını ve eğitimin son derece verimli olduğunu ifade ettiler.
 
Seminerde eğitimin ilk gün teorik olarak, ikinci gün ise uygulamalı olarak gerçekleştirildiği böylece personelin farkındalıklarının artırılmasının planlandığı belirtildi. Eğitimin sonunda dosya planı ve arşiv konusunda ihtiyaç analizi belirlenerek izlenecek yol haritası ile uzman danışmanlığında 3-4 aylık çalışma sürecinin ardından sistemin kontrolünü sağlamak için eğitimlere devam edileceği vurgulandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA