• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukta stratejik yol haritası belirlenecek
10 Mayıs 2012 Perşembe 14:50

Selçukta stratejik yol haritası belirlenecek

Selçuk Üniversitesi, Rektör Prof.Dr.Hakkı Gökbel öncülügünde gerçekleştirilecek Stratejik Yol Haritası Arama Konferansı kapsamında Beyşehir İlçesinde bulunan Anamas Uygulama Otelinde kampa giriyor.

Selçuk Üniversitesi, Rektör Prof.Dr.Hakkı Gökbel öncülügünde gerçekleştirilecek Stratejik Yol Haritası Arama Konferansı kapsamında Beyşehir İlçesi’nde bulunan Anamas Uygulama Otel’inde kampa giriyor. Aralarında senato üyelerinin de bulunduğu 50 öğretim üyesi, iki gün süresince Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı yürütücülüğünde beş ayrı çalışma oturumu gerçekleştirecek. Rektör Prof.Dr. Hakkı Gökbel, dünya çapında etkin ve güçlü bir üniversite yaratmak amacıyla izlenecek stratejik yolun tartışılacağı toplantıda Dünya’da ve Türkiye’de yükseköğrenimde yaşanan gelişmeler ışığında Ünversite için olası fırsat ve tehditler ile Üniversitenin kurumsal anlamdaki zayıf ve güçlü yönlerinin ele alınıp, ortak akıl çerçevesinde eylem planı oluşturacaklarını söyledi.

KONUSUNDA TECRÜBELİ BİR ŞİRKET DANIŞMANLIK YAPACAK
      
Dünyada ve Türkiye’de değişen yükseköğrenim değerleri bağlamında yeni gelişmelerin ele alınacağı program, Rektör Prof.Dr.Hakkı Gökbel’in öncülüğünde gerçekleştirilecek. İki günde beş ayrı oturum yapılacak. Oturumlara Rektör Gökbel ile birlikte rektör yardımcıları, rektör danışmanları, dekanlar, enstitü müdürleri ve bazı öğretim üyeleri katılacak. Yaklaşık 50 kişilik üst düzey yönetim, 12 Mayıs cumartesi günü sabah 09.00’daki ilk oturumla çalışmaya başlayacak. Oturumlar, Türkiye’de bugüne kadar katılımlı yönetimler konusunda 450’yi aşkın uygulama gerçekleştiren bir şirketin danışmanlığında gerçekleştirilecek.

İLK 500 İÇİN EYLEM PLANI HAZIRLANIYOR

Oturumlarda “Dünyada ve Türkiye’de Dönüşen Yükseköğretim Değerleri Bağlamında Selçuk Üniversitesi’nin Konumu” başlıklı durum raporu değerlendirilecek. Dünya çapında üniversite olmanın gereklilikleri ve zorlukları, üniversite sıralama sistemleri, Türkiye’de üst sıralarda yer alan üniversitelerin durumları analiz edilecek. Selçuk Üniversitesi’nin geleceği tartışılarak vizyon ve stratejilerin hazırlanması için gerekli altyapı oluşturulacak. Selçuk Üniversitesi’nin dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına girebilmesi için izlenmesi gereken stratejik yol belirlenecek.

REKTÖR GÖKBEL, “ORTAK AKLI ARAYACAĞIZ”
         
Rektör Prof.Dr.Hakkı Gökbel, Selçuk Üniversitesinin dünya çapında etkin ve güçlü bir üniversite olması amacıyla planlamanın yapılacağı toplantıda Üniversitenin kurumsal anlamdaki zayıf ve güçlü yönlerinin ele alınıp, ortak akıl çerçevesinde eylem planı oluşturacaklarını söyledi. Prof.Dr.Gökbel, “Üniversitemizin özellikle bilimsel anlamda çok daha hızlı gelişip, dünyanın en iyi üniversiteleri ile boy ölçüşebilecek seviyeye gelebilmesi için ortak aklı aramalıyız. Konu ile ilgili tüm tarafları biraraya getirerek Üniversitemizin geleceğini masaya yatıracağız. Katılımlı yöntemler konusunda çok tecrübeli olan, daha önce Sabancı, Anadolu, Yaşar ve Özyeğin Üniversiterinin Stratejik Yol Haritalarının ve akademik yapılarının belirlenmesinde aktif rol alan bir şirket bize bu konuda bizlere rehberlik edecek. Üniversitemiz bünyesinde profesyonel bir danışman kurul eşliğinde bu kadar geniş katılımlı bir arama konferansı ilk kez gerçekleştirilecek. Üniversitemizin gelişimi ve büyümesi için son derece faydalı olacağına inandığım bu çalışmanın çok verimli geçeceğini düşünüyorum. İki gün süresince yapacağımız bu çalışmanın faydalarını önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA