• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukta sanat dalları eğitim konseyi
25 Kasım 2011 Cuma 16:46

Selçuk'ta sanat dalları eğitim konseyi

Üniversitelerarası Kurul'a bağlı Sanat Dalları Eğitim Konseyi'nin ikinci toplantısı Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Üniversitelerarası Kurul'a bağlı Sanat Dalları Eğitim Konseyi'nin ikinci toplantısı Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Güzel Sanatlar Fakültesi Şükrü Gilisıralıoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü ve Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Yalçın Karayağız, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, sanat eğitim veren üniversitelerin fakülte dekanları ve konservatuvar müdürleri ile çok sayıda akademisyen katıldı. Toplantıda ilk olarak Selçuk Üniversitesi'nin tanıtım filmi gösterildi.
 
Ardından Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Sanat Müziği öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Oğuz Karakaya ve Öğretim Görevlisi Alper Akdeniz tarafından müzik dinletisi icra edildi. Ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Günüç, Türkiye'nin pek çok üniversitesinden gelen dekan ve müdürlerini böyle bir toplantıda Konya'da ve Selçuk Üniversitesi'nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
SANATIN VE SANATÇININ YANINDA OLDUK
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ise, “Konya ve Selçuk Üniversitemize tekrar hoş geldiniz. Üniversitemizi ve Konya'yı yakından görün, yaşayın, gittiğiniz yerde ne yaşadıysanız onu anlatın” dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Okudan, “Göreve geldiğim 2004 yılı itibariyle üniversitemizde pek çok değişimi gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Bu süre zarfında her alanda olduğu gibi sanata ve sanatçıya da büyük önem verdik. Bakın Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarımıza, bakın Güzel Sanatlar Fakültemizin binasına, burayı adeta bir sanat sokağı haline getirdik. Artık hem öğretim elemanlarımız, hem de öğrencilerimiz bu modern binalarda sanatlarını icra ediyorlar. Ben ve ekibim her zaman bu üniversite için CEO gibi çalıştık, herkes bildiği işi yaptı. Dekanlarıma, müdürlerime hiçbir zaman müdahale etmedim. Ben onlara uygun olan ortamı hazırladım. Onlar da her zaman güzel işler başardı” diye konuştu.
8 YIL BOYUNCA OLAĞANÜSTÜ İŞLER YAPILMIŞ
Böylesi önemli bir toplantıyı Selçuklu Devleti'nin başkenti, Mevlana şehri Konya'da gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü ve Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Yalçın Karayağız, “Konya'da bu toplantıyı gerçekleştirmek benim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Toplantıya gelmeden önce kampüsü gezme imkanı buldum. İkinci dönemini tamamlamak üzere olan sayın Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, gerçekten 8 yıl boyunca olağanüstü işler yapmış. Sizin bu üniversite için yaptığınız işlerin biz yarısını bile yapabilsek ne mutlu bize. Sizin yaptıklarınızla bir Türk vatandaşı olarak gurur duydum. Umuyorum ki sizin bu yaptıklarınız bizlere de rehber olur. Bu nedenle sizi yürekten alkışlıyorum” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından konsey toplantısı komisyon başkanlarının sunumlarıyla başladı. Her yıl iki kez toplanan konsey, üniversitelerde sanatla ilgilenen fakülte ve konservatuvarın dekanlarını ve müdürlerini bir araya getirerek fakülte ve konservatuvarların akademik sorunlarını tartışıyor, görüşlerini Üniversitelerarası Kurul'a iletiyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA