• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukta rektörler buluşması
09 Nisan 2012 Pazartesi 11:27

Selçuk'ta rektörler buluşması

Selçuk Üniversitesi, 37nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel öncülüğünde gerçekleştirilecek bir organizasyonla üniversite tarihinde görev yapan ve yaşayan tüm re
 Rektör Gökbel, “Geçmişini Bilmeyen Geleceğini Kuramaz”
 
 Selçuk Üniversitesi, 37’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel öncülüğünde gerçekleştirilecek bir organizasyonla üniversite tarihinde görev yapan ve yaşayan tüm rektörleri ilk kez buluşturmaya hazırlanıyor. Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, 11 Nisan tarihinde gerçekleşecek büyük buluşmaya Üniversite’nin kurucu rektörlerinden Prof. Dr. Mümin Köksoy’un da katılarak Selçuk Üniversitesi’nin kuruluş serüvenini anlatan konferans vereceğini söyledi. 
 
37 YILLIK ÇINARIN DOĞUŞ SERÜVENİ
 
 37’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan etkinliklerin ilk bölümü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Selçuk Üniversitesi’nin Kurucu Rektörlerinden Prof. Dr. Mümin Köksoy, 11 Nisan 2012 Çarşamba günü 14.00’da ’37 Yıllık Çınar’ın Doğuş Serüveni’ konulu konferans verecek. Konferansta ayrıca Üniversite Televizyonu tarafından hazırlanan ve görev yapan tüm rektörlerin fotoğraflarını içeren tanıtım filmi gösterilecek. Akademisyenler ve öğrencilerin konferansa yoğun ilgi göstermesi beklenirken, dinleyiciler arasında Prof. Dr. Köksoy’un Konya’daki yakınları da bulunacak.
 
 REKTÖRLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ
 
 Etkinliklerin akşam bölümünde ise Rektörler Buluşması gerçekleşecek. Selçuk Üniversitesi tarihinde görev yapmış ve yaşayan rektörler, Merkez Rektörlük binasında kendileri onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. Geceye Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve rektör yardımcılarının yanı sıra Kurucu Rektörlerden Prof. Dr. Mümin Köksoy, Prof. Dr. Halil Cin, Prof. Dr. Süleyman Okudan da katılacak. Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu ise önceden belirlenmiş bir programı nedeniyle yer alamayacak. Selçuk Üniversitesi’nin tarihi süresince görev yapmış diğer rektörleri Prof. Dr. Ali Rıza Çetik, Prof. Dr. Neşet Çağatay, Prof. Dr. Erol Güngör ve Prof. Dr. Süleyman Kadayıfçılar vefat etmişlerdi.
 Rektör Prof. Dr. Gökbel, geceye katılan tüm rektörlere hizmet yılları süresince üniversiteye ve şehre katkıları nedeniyle teşekkür plaketi takdim edecek. Gecede Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı tarafından ‘Türk Sanat Müziği’ konseri icra edilecek. Ayrıca yaşamını yitiren rektörler anısına hazırlanan tanıtım filmi izlenecek.
 
 GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ KURAMAZ
 
Selçuk Üniversitesi tarihi boyunca görev yapan tüm rektörlerin birbirinden değerli ve unutulmayacak hizmetler verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Her biri bizim için çok değerli ve önemli şahsiyetlerdir. Kendilerini yıllar sonra üniversitemizde en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız. Etkinliklerle ilgili tüm hazırlıklarımız tamamlanma aşamasında.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA