• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukta AB Gençlik Projesi
09 Nisan 2013 Salı 10:21

Selçuk'ta AB Gençlik Projesi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, üniversite gençliğinin Avrupa Birliği projelerinde yer almasının kültürler arası diyaloğu artırdığını...
Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, üniversite gençliğinin Avrupa Birliği projelerinde yer almasının kültürler arası diyaloğu artırdığını ve yenilikçilik kapasitesini geliştirdiğini ifade etti. 
 Avrupa Birliği’nin ekonomisi ve sosyal yapısı güçlü Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Öğüt, Avrupa Birliği 3.1 Eylem Planı çerçevesinde gerçekleşen proje için Fransa, Azerbaycan, Romanya, Gürcistan ve Hırvatistan’dan Türkiye’ye gelen misafirleri tanıttı ve “Daha Eşit Bir Dünya İçin Kelimeler Senin” adlı projeyi geliştiren Global Politikalar Araştırma Merkezi Derneği’ne ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Arif Behiç Özcan’a teşekkür etti. 
Eurodesk Türkiye Temas Noktası Temsilcilerinden Konya Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Tayfun Pala, EYSA Temsilcisi Hakan Karabulut, Seydişehir Temsilcisi Filiz Seçkin, Eskişehir Temsilcisi Nurdan Terzioğlu ve Bursa E-Gençlik Derneği Temsilcisi Bora Akince de açılış toplantısına katılarak projeye destek verdiler.
Ulusal Ajans’ın üniversite gençlerine sağladığı imkânlarla ilgili önemli bilgiler veren Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans Eurodesk Ulusal Koordinatörü M. Serkut Kızanlıklı’ya konuşması sonrasında günün anısına İİBF Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt tarafından plaket takdim edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA