• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SELÇUKSEMin Yeni Binası Hizmete Açıldı
16 Nisan 2013 Salı 13:06

SELÇUKSEM'in Yeni Binası Hizmete Açıldı

60 Farklı Kursla Üniversite ile Şehir Arasında Köprü Olacak.
 Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (SELÇUKSEM) yeni hizmet binası, düzenlene törenle açıldı. Üniversitenin, kamu, özel sektör ve uluslar arası kuruluşlarla işbirliğini artırmak ve yaşam boyu eğitim sürecine katkı sağlamak amacıyla son 1.5 yılda gelişimini hızlandıran merkez bünyesinde yabancı dil eğitiminden, meslek kurslarına kadar bir çok alada üniversite öğretim üyeleri tarafından kurs veriliyor.
Meslek içi eğitimler, kurum ve kuruluşlara yönelik kurslar,  eğitim danışmanlıkları, güncel sertifika programları, seminerler, konferanslar ve bilgilendirme toplantıları başta olmak üzere birçok branşta faaliyet gösteren merkezin yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, SELÇUKSEM Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İmrek, dekanlar ve yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri katıldı.
   
           TOPLUMUN HER KESİMİNE HİZMET
 
         Törenin açılış konuşmasını yapan SELÇUKSEM Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İmrek, “Kurumumuz 2007 yılında açılmasına rağmen fiziki şartlarımız henüz oluşmadığı için geçen yıla kadar tam anlamıyla faaliyete geçememiştik. Ancak 2012 yılından itibaren Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in de yardımıyla çalışmalarımızı hızlandırdık ve 25’er kişilik 3 sınıf oluşturarak eğitimimize başladık. Üniversitemizdeki mevcut birimlerin uzmanlık alanlarıyla ilgili örgün lisans ve lisansüstü programları dışında kalan, toplumun çeşitli kesimlerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eğitim programları düzenlemek, üniversitenin ulusal ve uluslararası resmi veya özel sektör kurum ve kuruluşlarla olan işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve kalkınmasına hizmet etmeyi amaçlıyoruz.” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA