• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluya 3 yeni kütüphane kazandırıldı
16 Şubat 2014 Pazar 14:00

Selçuklu'ya 3 yeni kütüphane kazandırıldı

Selçuklu Belediyesi tarafından Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu, Buhari İmam Hatip Ortaokulu ve Hocacihan Ortaokulu'na yeni kütüphane kazandırıldı.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, eğitime ve öğrencilere olan desteğine yeni açtığı üç kütüphane ile devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Orta Okulu, Buhari İmam Hatip Orta Okulu ve Hocacihan Orta Okulu’na açılan kütüphaneler ile kütüphane sayısını 15’e çıkaran Selçuklu Belediyesi, 150 bin kitapla öğrencilere ve kitapseverlere hizmet sunuyor. 
Selçuklu Belediyesi, Halk ve Çocuk Kütüphaneleri ile okullarda bulunan kütüphanelerde öğrencilere hizmet sunmaya devam ediyor. Hoca Ahmet Yesevi Orta Okulu, Buhari İmam Hatip Orta Okulu ve Hocacihan Orta Okulu’nda açılan kütüphanelerle birlikte kütüphane sayısını 15’e çıkaran Selçuklu Belediyesi, 150 bin kitapla öğrenci ve kitapseverlere hizmet sunuyor. 40 bin üyesi bulunan 15 kütüphaneden günlük ortalama 7 bin 500 kişi yararlanırken 3 bin 500 kitap değişimi gerçekleşiyor. Ayrıca kütüphanelerde ücretsiz internet erişimi de sağlanıyor.
Selçuklu Belediyesi’ne ait kütüphanelerin gerek fiziki yapısı gerek kitap sayısı, öğrenci ve kitapseverlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirten yetkililer, “Okuma oranının artması, bilgi ve kültür düzeyinin yükseltilmesine önemli etkisi bulunan kütüphaneler öğrencilerin araştırma ödevleri için de en çok faydalandığı yerler arasında yer almaktadır. 150 bin kitap ile öğrencilerin bu ihtiyacını karşılayacak okul ve halk kütüphaneleri sağlamış olduğu ücretsiz internet erişimi ile de öğrencilerin bilgiye ulaştığı eğitim ve kültür alanları olacaktır. Özellikle öğrencilerimizi inceleme ve araştırmalarına olanak sağlayan bu hizmetlerimizden faydalanmaya davet ediyoruz" denildi.
Selçuklu Belediyesi Halk ve Çocuk Kütüphaneleri; Dumlupınar Mahallesi, Rauf Orbay Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi, Bosna Hersek Mahallesi, Selçuklu Belediyesi Hizmet Binası Sosyal Tesisi ve Şeker’de bulunuyor. Ayrıca Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesi, İsmail Hakkı Tonguç İmam Hatip Orta Okulu, Adnan Hadiye Sürmegöz Orta Okulu, Mareşal Mustafa Kemal Orta Okulu, Hoca Ahmet Yesevi Orta Okulu, Buhari İmam Hatip Orta Okulu, Hocacihan Orta Okulu ve Toki İlk Okulu’nda bulunan kütüphanelerden okuyucular hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında yararlanabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • Milletin hastanesinde çalışmalar devam ediyor
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA