• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluya 25 park daha...
14 Ekim 2011 Cuma 14:54

Selçuklu'ya 25 park daha...

Selçuklu Belediyesi düzenlediği törenle toplam alanı 103.540 m² olan 25 ayrı parkın temeli aynı anda atıldı.

Selçuklu Belediyesi düzenlediği törenle toplam alanı103.540 m² olan 25 ayrı parkın temeli aynı anda atıldı.

Selçuklu Belediyesi tarafından Hocacihan 100. Yıl Mahallesi Alemdar Caddesi Muhtar Ofisi yanında gerçekleştirilen temel atma programına Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu da imar planında park olarak ayrılan bölgeleri yeşil alan ve park olarak düzenliyoruz. Mevcut parklarımızı modernize ederek hizmete devam etmesini sağlıyoruz. Bugün temelini atacağımız 25 parkımızı en kısa sürede tamamlayarak önümüzdeki bahar ayında hizmete açmayı planlıyoruz. Toplam alanı103.540 m² olan 25 parkımız için 1.875 Lira harcayacağız. İlçemizde yaşam standartlarını yükseltmek ve hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için gayret göstermeye devam edeceğiz. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz yeşil alan çalışması 500 bin m² yi aştı ve hedeflediğimiz noktaya doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Parklarımızın bölgemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Selçuklu ilçe Başkanı Mustafa Ak, Ülkemizde her alanda gerçekleşen kalkınma hamlesi ve hizmetler şehrimizde de belediyelerimizin çalışmalarıyla devam ediyor. Bu çalışmalar yapılırken bizleri ziyadesiyle memnun eden nokta ise açılış ve temel atma programlarının eskiden olduğu gibi tek tek değil toplu olarak yapılması. Önemli çalışmaları gerçekleştirerek hemşehrilemizin hizmetine sunan Belediye Başkanımızı ve çalışanlarını kutluyorum” dedi.

Törende son olarak konuşan Ak Parti il Başkan Yardımcısı Bestami İnan, “Selçuklu Belediyemizin hizmet halkasının yeni bir programında bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Hükümetimizle birlikte yerel yönetimlerimizin de halka hizmeti büyük bir hızla sürüyor. Bu hizmetlerin temelinde insan ve insanların refahı var. Bütün bu çalışmaların gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor ve parkların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın yaptığı dua ile 25 parkın temeli protokol üyeleri tarafından atıldı. Toplu olarak temeli atılan parkların bulunduğu mahalle ve sokaklar şöyle; Akşemsettin Mh. Esenoğlu Sk., Akşemsettin Mh. Tekerler Sk.,  Aydınlık Evler Mh. Zara Sk., Aydınlık Evler Mh. Ziyaülhak Cd. Atlı Park, Buhara Mh. Ceylangözü Sk., Buhara Mh. Yüceler Sk., Cumhuriyet Mh. Kandil Sk., Dumlupınar Mh. Gülüş Sk., Fatih Mh. Mamure Sk., Hocacihan 100.yıl Mh. Keçeci Sk., Hocacihan 100.yıl Mh. Parıltı Sk., Hocacihan 100.yıl Mh. Şengüller Sk., Hocacihan 100.yıl Mh. Varış Sk., Hüsamettin Çelebi Mh. Kurucaova Sk., Kılıçaslan Mh. Nurdağ Sk., Mehmet Akif Mh. Sadrazam Sk.,  Mehmet Akif Mh. Şafak - Gökbaş Sk., Sakarya Mh. Gürleyen Sk., Sancak Mh. Hanedar Sk., Sancak Mh. Sıtkı Sk., Sille Parsana Mh. Çayhisar Sk., Şeyh Şamil Mh. Gazi Cd., Şeyh Şamil Mh. Şeyh Şamil Sk., Sille Parsana Mh. Belkıs Sk., Kaşkarlı Mahmut Mh. Kurtuluş Sokak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA