• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukludan Uygulamalı girişimcilik eğitimi
01 Ekim 2011 Cumartesi 11:57

Selçuklu'dan Uygulamalı girişimcilik eğitimi

Selçuklu Belediyesi tarafından KOSGEB mevzuatı çerçevesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Eğitimlere katılan ve mezun olanlar KOSGEBten 27 bin lira geri ödemesiz veya 70 bin lira...
Kendi işini kurmak isteyenlere Selçuklu Belediye’nden yeni bir fırsat daha. Selçuklu Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile ikincisi gerçekleştirilecek ‘uygulamalı girişimcilik eğitimi’ için başvurular başladı. Daha önce işyeri olmamış şartı aranacak olan programla kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına, öğrencilere ve girişimcilere yeni fırsat doğdu. 2 Etap girişimcilik kursu sonunda KOSGEB tarafından yapılacak olan sınav sonunda başarılı olan 120 kişiye 27 bin lira geri ödemesiz veya 70 bin lira faizsiz kredi verilecek.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak kuracakları işletmelerin başarı olanaklarını artırmak hedefleniyor.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvurabilmeleri sağlanacak. Selçuklu Belediyesi ve KOSGEB arasında bu amaçla işbirliği yapılarak eğitimlerin gerçekleştirilmesi sağlanacak. Eğitim programını tamamlayarak mezun olan katılımcıların kendi işini kurduğu taktirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde ‘Yeni Girişimci Desteğine’ başvurabileceği belirtildi.
 
Eğitime kimler katılabilecek?
Eğitimlere kendi işini kurmak isteyen ve işyeri olmayan, en az ilköğretim okulu mezunu olan, daha önce diğer kurum ve kuruluşlarca düzenlenen girişimcilik eğitimine katılmamış olan gençler, kadınların katılabileceği ifade edildi. Kişinin kendi üzerine vergiye tabi herhangi bir işletmesi bulunmaması başlangıç sermayesi olması, iş fikrinin KOSGEB’in desteklediği sektörler arasında bulunmasının gerektiği belirtildi.
Müracaat edecek olan adayların katılımcı başvuru formu ile girişimcilik testinde bulunan belirtilen bilgileri yeterli ve eksiksiz doldurarak Selçuklu Belediyesi Selmek Eğitim Merkezine başvurabilecek. Başvurular sona erdikten sonra belirlenen mülakat tarihleri katılımcılara sms veya e posta yolu ile bildirilecek ve Selçuklu Belediyesi internet sitesinden duyurulacak. 26 Eylül tarihinde başlayan başvurular 21 Ekim tarihi mesai bitiminde sona erecek.
Eğitimler toplam 60 saat olacak. Bir eğitim programı için 120 kişi eğitim alacak ve eğitimler 4 sınıfta gerçekleştirilecek. Eğitimlerde girişimcilere iş planı hazırlama konusunda eğitim verileceği ifade edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA