• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukludan Somaliye bağış
09 Ağustos 2011 Salı 10:45

Selçuklu'dan Somali'ye bağış

Uğur İbrahim Altay, çoğu çocuk yaklaşık 30.000 kişinin öldüğü Somaliye yapacağı 100.000 TL lik yardım çekini Kızılay Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneliye teslim etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çoğu çocuk yaklaşık 30.000 kişinin öldüğü Somali’ye yapacağı 100.000 TL lik yardım çekini Kızılay Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneli’ye teslim etti.

Selçuklu Belediyesinden Somali’ye yardım. Selçuklu Belediye Meclisi açlık tehlikesi yaşayan ve yaklaşık 30 bin kişinin öldüğü Somali’ye yardım yapılması konusunda karar aldı. Türk Kızılayı ve TİKA tarafından Somali için başlatılan kampanyaya Selçuklu Belediyesi de destek verdi.

Selçuklu Belediye Meclisi Somali’ye Kızılay aracılığıyla yardım yapılması konusunda Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a yetki verdi. Meclis üyeleri ayrıca meclis toplantısı huzur haklarını da Somali’ye bağışladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Meclisinin Somali’ye yardım yapılması konusunda karar aldığını söyledi. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Somali’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Yaklaşık 10 milyon kişi açlık ve susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya. Bununla ilgili Meclis üyelerimiz bir oturum ücretini Somali’ye yardım kampanyası için verilmesini uygun görmüşlerdir. Kendilerine gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Selçuklu Belediyesi olarak da kurumsal anlamda 100.000 tl yardımda bulunduk. Bunun için Kızılay’la protokol imzaladık.  Selçuklu Belediyesi olarak daha önce Bangladeş’e 100 bin TL para yardımında bulunduk. Bu miktarın Somali için de uygun olacağını düşündük. Belki miktarın 11 milyon kişi için çok önemi yok. Ama bizim de çorbada bir tuzumuz bulunsun istiyoruz. Ayrıca kamuoyu hassasiyetini artıracağı kanaatindeyim. Hem meclis üyelerimizin gösterdiği büyük ilgi, hem de kurumsal olarak 100 bin TL’lik bedeli Kızılay aracılığı ile Somali’ye veriliyor olması, içinde bulunduğumuz Ramazan ayının ruhuna yakışır bir davranış olacaktır diye düşünüyorum. Biz şehrimizde her türlü hizmetin görüldüğü, her türlü imkana sahip bir şekilde Ramazan ayını geçirmekteyiz. Orada insanlar ciddi bir sorun yaşıyorlar. Bu tür yardımlarla büyük bir özveri ve hassasiyet gösteren meclis üyelerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Altay “Selçuklu Belediyesi ile İftara Doğru” programında 100.000 TL lik yardım çekini Somali’ye gönderilmek üzere Kızılay Konya Şube Başkanı Kemal Gödeneli’ye verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA