• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluda telefonla iletişim eğitimi
28 Kasım 2011 Pazartesi 17:40

Selçuklu'da telefonla iletişim eğitimi

Belediye çalışanlarının gelişimini hedefleyen Selçuklu Belediyesi 2011 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında telefonda iletişim eğitimi verdi.
Belediye çalışanlarının gelişimini hedefleyen Selçuklu Belediyesi 2011 yılı “Hizmet İçi Eğitim Planı” kapsamında telefonda iletişim eğitimi verdi.
 
Uygulamalı eğitim ve seminerler ile belediye başkanı, başkan yardımcıları, müdürler, santral, hizmet masası, idari birim görevlileri, sekterler ve güvenlikte görevli personelin öncelikle “İletişim” konusunda farkındalıklarının arttırılması ve gelişimleri planlandı.
 
Söz konusu eğitimler ile; Vatandaş ve personel arasında sağlıklı iletişim kurmak,  kurumu vatandaş önünde doğru temsil etmek, sorunların  çözümü için vatandaşı doğru  yönlendirmek, sabırlı ve etkin bir dinleyici olmak, beden dilini doğru kullanmak,  vatandaşın, personelin  istekleri doğrultusunda  empati kurarak sorunlara çözüm üreterek doğru cevap vermek, anlaşılır düzgün bir Türkçe ile hitap ederek söylenmesi ve söylenmemesi gereken sözcüklere dikkat etmek gibi konular üzerinde durularak, iletişimin ve kurum hizmet memnuniyetinin arttırılması hedeflendi.
 
Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanan program kapsamında, belediye personelinin aşağıdaki başlıklarda gelişimleri hedeflenmiştir;
Telefonda Etkili İletişim
Beden Dili
Telefon İle İletişimde Söylenmesi ve Söylenmemesi Gerekenler
Diksiyon
Etkin Dinleme ve Soru Sorma
Bakış Açısı
Empati-Duygusal Bağ Kurma
Anlaşılır ve Sade İletişim
Uygulamalar ( Role Play - Canlandırma ve diğer uygulamalar )
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA