• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluda ruhsatsız stantlar kapatılıyor
27 Nisan 2012 Cuma 15:18

Selçuklu'da ruhsatsız stantlar kapatılıyor

Selçuklu ilçesinde yer alan AVMlerin ortak kullanım alanlarında ruhsatsız olarak ticari faaliyet yapan stantlar kapatılıyor.
Selçuklu ilçesinde yer alan AVM’lerin ortak kullanım alanlarında ruhsatsız olarak ticari faaliyet yapan stantlar kapatılıyor. Ruhsatsız stantların kapatılmasıyla ilgili Selçuklu Belediyesi Encümeni tarafından verilen kapatma kararına karşı açılan, yürütmeyi durdurma davalarının mahkemelerce reddedilmesi üzerine, bu stantların kapatılması işlemleri başlatıldı. Selçuklu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Selçuklu bölgesinde yer alan AVM’lerin ortak kullanım alanlarında ruhsatsız olarak açılan toplam 47 standın faaliyetlerinin sonlandırılması için çalışma başlatılmıştır.
AVM’lerin ortak kullanım alanlarında bulunan 47 adet standın “Ruhsatsız olarak faaliyette bulundukları” için Selçuklu Belediye Encümeni tarafından kapatılması yönünde karar alındı.  İşletmecilere de ihtarname gönderilerek süre verildi ve bu stantları kaldırmaları istendi.Selçuklu Belediyesi Encümeni tarafından alınan kapatma kararına ilişkin taraflarca açılan davalar, Sulh Ceza Mahkemelerince reddedildi. Yine, Sulh Ceza Mahkemelerince, ruhsat başvurularının reddine ilişkin açılan davalarda yürütmenin durdurulması talebi kabul edilmedi.Bunun üzerine Selçuklu Belediyesi, Belediye Encümenince alınan kapatma kararının uygulanması için çalışma başlattı.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA