• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluda Engelsiz Ulaşım projesi onaylandı
11 Nisan 2011 Pazartesi 12:05

'Selçukluda Engelsiz Ulaşım' projesi onaylandı

Mevlana Kalkınma Ajansı ( Mevka ) 2010 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programına sunulan Selçukluda Engelsiz Ulaşım projesi destek almaya hak kazanan proje sözleşmeye bağlandı.

Mevlana Kalkınma Ajansı ( Mevka ) 2010 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programına sunulan  “Selçuklu’da Engelsiz Ulaşım”  projesi destek almaya hak kazanan proje sözleşmeye bağlandı. Sözleşme Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Yalçın Bostancı ile Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer tarafından imzalandı.

Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer, Mali destek programının ve projenin genel amacı olan bölgemizde sosyo-ekonomik bir ivme kazandıracak olan insan kaynakları kapasitesinin geliştirilmesi ile sosyal sermayenin ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Gürbüzer, bu bağlamda sözleşme konusu “Selçuklu’da Engelsiz Yaşam” Projesi ile dezavantajlı gruplara yönelik farkındalığın artırılması ve hizmet eksikliklerinin giderilmesi ile yaşam kalitesinin iyileştirilmesi olduğunu belirtti.

Gürbüzer, “Selçuklu Belediyesi olarak 1 araç ile verilmekte olan fiziki engellilerin ulaşım hizmetlerinin proje ile 2 araca çıkartılacağını ve verilecek bu sosyal hizmet sayesinde; toplumda dezavantajlı grupların devlet ve sosyal hizmetlerden yararlandırılarak topluma kazandırılması sağlanacaktır.”  dedi.

Genel Sekreter Vekili Dr. Yalçın Bostancı da projenin Selçuklu Belediyesi’ne ve bölgeye hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA