• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluda eğitime destek devam ediyor
12 Ağustos 2011 Cuma 15:32

Selçuklu'da eğitime destek devam ediyor

Selçuklu Belediyesi eğitim alanında önemli bir çalışmaya daha imza atıyor.
Selçuklu Belediyesi eğitim alanında önemli bir çalışmaya daha imza atıyor. Selçuklu Belediyesi ile Konya Valiliği tarafından yapılan protokolle Selçuklu da bulunan 10 adet okula spor salonu yaptırılacak. Salonlar 2 etap halinde 2012-2013 yıllarında inşa edilecek.

Konu ile ilgili olarak Konya Valiliğinde düzenlenen protokol imza törenine Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz ve basın mensupları katıldı.

Eğitimin ve eğitim kalitesinin önemine değinen Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, “Son yıllarda ülkemiz dünya ülkeleriyle aynı anda hareket ediyor. Gelişmiş ülkeler eğitimde neyi kullanıyorsa ülkemizde de aynı kullanılıyor. Çocuklarımız gelişmiş ülkelerle aynı şartlarda eğitim alıyor. Geçtiğimiz yıl burada yine Selçuklu Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen akıllı tahta uygulamasının protokol töreni için bir araya gelmiştik. Şimdi yine Selçuklu Belediyesi tarafından 10 adet okulumuza yaptırılacak olan spor salonları imza protokolü için toplandık. Selçuklu Belediyesi kendi çalışmaları kapsamında yaptığı spor salonları ile birlikte okullarımızın kullanması için ayrıca spor salonu yapıyor. İnşallah bu güzel hizmetleri artarak devam eder. Bu çalışmanın örnek olmasını diliyor, konuya öncülük ettikleri için Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” dedi.

2 etap halinde 10 adet salon yapılacak

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mahallelerde yapılan ve yapımı devam eden spor salonlarının yanı sıra şimdi de okullarda spor salonu yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Başkan Altay, “Böyle büyük bir ilçede 5 adet spor salonu yapmak bu eksiği tamamlamıyor. Bu nedenle okullarımızda da salon yapılması için çalışma başlattık. Proje çerçevesinde ilk etapta 5 adet basketbol sahası büyüklüğünde ikinci etapta ise hentbol sahası büyüklüğünde spor salonların inşa edeceğiz. Basketbol sahası büyüklüğünde olan salonlar 1200 m², hentbol sahası büyüklüğünde olan salonlar 1600 m² olacak. İçinde seyirci tribünleri, soyunma odaları, sosyal tesislerin olduğu ve bölgesel olarak eşit dağıtılmış salonlar her yaştan çocuklarımızın kullanabileceği tesisler olacak.
Bu konuda bize destek olan başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Özel İdaremize ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, “Çocuklarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilecekleri alanlar da düzenleniyor. Selçuklu da başlangıçta her okula bir tane spor salonu yapamıyoruz. Ancak oluşturulan gurupla diğer okullardaki öğrencilerimizin de yararlanabileceği eşit düzeyde 10 adet spor salonu yapılacak. İmkanlar dahilinde bu sayı artırılacak. Bu konuda desteklerinden dolayı Sayın Valimize ve Selçuklu Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Özel İdare genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz da yapılan çalışmanın son derece güzel olduğuna işaret ederek, çalışmaya destek olan herkese teşekkür etti. Kaçmaz salonların kente hayırlı olmasını diledi.

Selçuklu Belediyesi tarafından 2 etap halinde yapılacak olan Spor salonları ilk etabı; Bosna Hersek Lisesi, Selçuklu Gazi Lisesi, Şerife Akkanat ilköğretim Okulu, Büyük Bayram İlköğretim Okulu ve öğretmen Fethiye Onsun İlköğretim Okulu.

İkinci etapta salon yapılacak okullar ise; Mehmet Akif Ersoy Lisesi, Şehit Mustafa Çuhadar İlköğretim Okulu, Zeki Altındağ İlköğretim Okulu, Mustafa Karaciğan ilköğretim Okulu ve Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu.

Engelli çocuklar da unutulmadı

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay protokol imza töreninde eğitim camiasına 2 yeni müjde daha verdi. Otistik engelli çocuklar için eğitim merkezi yapılacağını müjdeleyen Başkan Altay, “Proje ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Otistik engelli çocuklarımızın faydalanabileceği çok kapsamlı bir engelli eğitim merkezi yaparak hizmete sunacağız. Otistik çocukların hem eğitim görecekleri hem de sosyal faaliyetlerini yürütebilecekleri proje üzerinde çalışıyoruz. Zor bir konu ve henüz Türkiye'de bununla ilgili bir modelleme yapılmamış. Örnek bir proje yapmak istiyoruz. Arkadaşlarımız incelemelerini sürdürüyor. İnşallah protokol için en kısa sürüde yine burada olacağız.” dedi.

Okullara projeksiyon cihazı ve bilgisayar

Geçtiğimiz yıl Selçuklu da bulunan tüm okulların akıllı tahta ile donatıldığını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Eğitim camiamıza destek olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl tüm okullarımıza akıllı tahta alarak montajını gerçekleştirdik. Ancak okullarımızın bir kısmında projeksiyon cihazı ile bilgisayar olmadığını tespit ettik. Bunun üzerine akıllı tahtaların amacına uygun kullanılması için okullarımıza bilgisayar ve projeksiyon cihazı da alınması için gayret gösteriyoruz. Ayrıca akıllı tahta sayısının artırılması için çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki günlerde de akıllı tahtalar okullarımıza gönderilecek” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA