• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Ziraat Odasında birlik zamanı
06 Şubat 2011 Pazar 17:46

Selçuklu Ziraat Odasında birlik zamanı

Selçuklu Ziraat Odasının 9. Olağan Genel Kurulu Mevlana Bera Otelde gerçekleştirildi
Selçuklu Ziraat Odası’nın 9. Olağan Genel Kurulu Mevlana Bera Otel’de gerçekleştirildi. İlginin yoğun olduğu genel kurula geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi yine tek liste halinde girildi. Mevcut başkan Faruk ÇÖKLÜ, delegelerin oybirliği ile yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
Selçuklu Ziraat Odası örnek bir genel kurula daha imza attı. Mevlana Bera Otel’de gerçekleştirilen olağan genel kurulda odaya kayıtlı çiftçilerin temsilcileri olan delegeler tam anlamıyla birlik ve beraberlik örneği sergiledi. Genel Kurula Faruk Çöklü başkanlığındaki tek liste halinde girildi.

Genel Kurulun açılışında konuşan Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ve oda faaliyetlerini anlattı. “Bir çiftçi kuruluşu olan Selçuklu Ziraat Odası’nın en önemli özelliği yaklaşık 10 bin üyesi arasındaki sarsılmaz birlikteliği ve yüksek dayanışmasıdır” diye Çöklü, bu birliktelik ve dayanışmanın her geçen gün daha da güçlenen SZO’yu diğer kuruluşlar arasında hep ön plana çıkardığını belirtti. Faruk Çöklü “Tabiî ki binlerce üyesi olan bu tür organizasyonlarda, bu tür kuruluşlarda menfaatleri kesilen ufak-tefek çıkarcı gruplar türeyebilir. Ancak şunu büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki Selçuklu Ziraat Odası’nın üyeleri ve delegeleri bunlara asla prim vermemiştir ve bugünde vermemektedir. Çünkü odamız çiftçisinin, delegesinin, personelinin ve yönetiminin tek derdi Türk Tarımına hizmet etmek ve üretim yapmaktır” dedi.

Görev süresi boyunca Selçuklu Ziraat Odası kapısının tüm çiftçilere açık olduğunu söyleyen Çöklü, oda üyelerinin istedikleri zaman kendisine ve yönetim kurulu üyelerine ulaşabildiğini belirterek, şeffaf bir yönetim anlayışını ortaya koyduklarını kaydetti. Çiftçinin hak ve menfaatleri söz konusu olduğunda demokratik yollardan sesini yükselttiğini, gözünü budaktan esirgemeyerek, net bir duruş ortaya koyduğunu ifade eden Çöklü, şöyle devam etti:

“Bizim en önemli amacımız Türk Tarımının daha iyi noktalara gelmesi, çiftçimizin çok daha iyi şartlarda üretim yapabilmesinin sağlanması ve tarım kesiminin yaşam kalitesinin yükseltilmesi olmuştur. Bu idealler doğrultusunda siyaset üstü bir duruş sergilenmiş ve doğru bildiğimizden asla şaşmamışızdır. Önümüze çıkan sorunlara, üyelerimizin bize verdiği güçle göğüs gererek haklılığımızı ispat etmişizdir. Zaman zaman bazı siyasetçilerden, bürokratlardan ve farklı kesimlerden odamıza karşı yöneltilen haksız ve mesnetsiz eleştirilerin içinin boş olduğu kısa bir sürede ortaya çıkmıştır. Çünkü bizim herhangi bir makam, mevki, bir başka tabirle koltuk kaygımız olmamıştır. Ağzımızdan çıkan her sözün arka planında çiftçinin hakları ve menfaatleri bulunmaktadır. Tarım kesiminin faydasına olan her şeyi savunduk, zararına olan her şeyi de elimizin tersiyle ittik” dedi.Genel Kurulu katılan Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da, genel kurulun Selçuklu’ya, Konya’ya ve Türk Tarımına hayırlı olmasını diledi.

Selçuklu Ziraat Odası’nın 9. olağan genel kurulunda yapılan seçimlerde, Faruk Çöklü başkanlığındaki tek liste oybirliğiyle yeniden yönetime seçildi. Seçimin ardından Başkan Çöklü, meclis üyeleri ve çiftçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA