• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıpta personele sürekli eğitim
15 Şubat 2012 Çarşamba 11:08

Selçuklu Tıp'ta personele 'sürekli eğitim'

İhtiyaca göre eğitim veriliyor ve personel hep eğitime tabi tutulmuş oluyor.
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi, açılışıyla faaliyete başlayan “Eğitim Komitesi” aracılığıyla bilimsel gelişmeler ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda, hastanede çalışan tüm personelin motivasyonunu yükseltmek için eğitim faaliyetleri düzenliyor.
Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesinde personele belirli aralıklarla hizmet içi eğitimler, genel hastane ve birim içi oryantasyon, kişisel gelişim ve birimlerin bilgilendirilmesi gibi konularda eğitim veriliyor.
 
“Mesleki Beceriyi Artırıyoruz”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Yaşar Şen, “Hastanemiz kurulduğundan beri eğitim komitemiz, hastanemizin vizyon, misyon ve politikaları doğrultusunda tüm personelin yetkinlik ve mesleki beceri düzeyini artırmak için sürekli eğitim anlayışını benimsemiştir. İnsan sağlığıyla ilgilenen bir kurumda çalışan personelin mesleki beceri düzeyi çok önemlidir. Bunun bilinciyle, düzenlendiğimiz eğitimlerle personelimizin mesleki becerilerini artırıyoruz” dedi.
 
İhtiyaca Göre Eğitim Faaliyetleri
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Eğitim Komitesi Sorumlusu Doç.Dr. Asuman Orhan Varoğlu ise “Eğitim faaliyetlerini düzenlemeden önce hastane çalışanlarımızın öncelikli olarak eğitim gereksinimlerini belirliyoruz. Çalışanlar tarafından doldurulan eğitim talep formları göz önüne alınarak tespit edilen konular, eğitim komitesinde görüşüldükten sonra, kendi alanında uzman kişilerin desteğiyle eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimlerle çalışanlarımızın mesleki alanlardaki bilgilerini güncellemeyi, unutulan bilgileri hatırlatmayı, iş verimini ve motivasyonlarını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
 
Oryantasyon eğitimleriyle hastaneye yeni başlayan tüm personelin kuruma uyumunu sağlamak, personelin bilgilerini güncellemek, kurum kuralları ve çalışma sürecine yönelik bilgiler vermek amacıyla konusunda uzman kişileri hastane çalışanlarıyla buluşturduklarını belirten Doç. Dr. Varoğlu, “İlaç uygulamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, hastanenin tanıtımı ve kuralları, personellerin görev tanımları, iletişim teknikleri, hastane otomasyon sistemi, iş yasası, personel özlük hakları, kılık kıyafet kuralları, hastane temizliği gibi pek çok konuda personelimize eğitim veriyoruz. Kuruluşumuzdan beri sürdürülen bu tür faaliyetleri, ihtiyaca göre bu yıl içerisinde de belirli aralıklarla sürdüreceğiz” dedi.
 ...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA