• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıpta mezuniyet coşkusu
29 Haziran 2012 Cuma 19:26

Selçuklu Tıp'ta mezuniyet coşkusu

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
 Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tahir Akgemci, Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Cevdet Altınyazar, Selçuklu Tıp Fakültesi Hastane Başhekimi Doç.Dr. Yaşar Şen, Başhekim Yardımcıları, Öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
          
Tören Selçuk Üniversitesi’nin tanıtım filmi gösterimi ile başladı. Selçuklu Tıp Fakültesi’nde görevli hekimlerden oluşan Müzik Topluluğu mini bir konser verdi.Şarkılara  katılımcılar da eşlik etti.
 
Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Öğrencilerimden Ayrı Kalmak İstemedim”
 
Konserin ardından bir konuşma yapan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuk Üniversitesi’nde son 1.5. ayda hemen hemen her gün bir mezuniyet töreni düzenlendiğini belirterek, “ Aynı gün içerisinde 3 farklı ilçemizde 3 mezuniyet töreni düzenlenmektedir. Bu tören Rektör olarak katıldığım ilk mezuniyet törenidir. Benim öğrencilerimin mezuniyetine katılmam daha doğru bir davranış olurdu. Öğrencilerimden ayrı kalmak istemedim. Ayrıca bu fakültenin öğretim üyesiyim. Bu yüzden sevincinizi bir öğretim üyesi olarak da paylaşmak istedim. Bugüne kadar binlerce öğrenciye ders anlattım. Öğretim ve araştırmaya apayrı bir önem verdiğim buradan da anlaşılabilir.” dedi.
 
“Selçuklu Tıp, Her Yönüyle Çevresine Katkı Sağlayan Bir Fakülte”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’nin gerek halka verdiği hizmet gerekse diğer fakültelere yaptığı katkıyla adından sürekli söz ettiren bir fakülte olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Gökbel, fakülte öğretim üyeleri ve çalışanlarına fakülteye katkılarından dolayı teşekkür etti. Öğrencilere hayatı her zaman çalışmaktan ibaret görmemeleri gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Kendinize hobi edinin. Çevreniz ve ailenizle yakından ilgilenin. Hayatta hepinize başarılar diliyorum. Fedakarlıkları ile sizleri bugünlere getiren ailenizi de teşekkür ederim.” diye konuştu.
 
“Siz Öğrencilerimiz Olduğu İçin Hastanemiz Var”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, 37 yıllık bir geçmişe sahip olan Selçuk Üniversitesi’nin adından en çok söz ettiren fakülteye sahip olduklarını belirterek, “Selçuk Üniversitemiz başarılarıyla adından sıkça söz ettiren bir üniversitedir. Büyüdükçe bölünen, bölündükçe çevresine katkı sağlayan Selçuk Üniversitesi, Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel ile daha birçok başarılı çalışmalara imza atacaktır.” dedi. 130 bin metrekarelik bir hastanesi fakülteye, fakültesi de öğrencilerine bağlı bir anlayışa sahip olduklarını belirten Prof. Dr. Sarı, “Siz öğrencilerimiz olduğu için hastanemiz var. Sizlerle gurur duyuyoruz. Mesleğinizde hizmet yarışı içerisinde çalışacağınıza hiç kuşkumuz yok. Hiç kuşku yok ki mesai kavramı olmadan çalışmanızı sürdüreceksiniz.” dedi. Selçuklu Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Rukiye Başpınar, öğrenciler adına bir konuşma yaptı.
          
Fakülte Birincisi Diplomasını Rektör Prof.Dr. Gökbel’den Aldı
 
Rektör Prof. Dr. Gökbel, Dr. Rukiye Başpınar’a diplomasını ve hediyesini takdim etti. Dönem ikincisi Osman Mücahit Tosun’un diplomasını ve hediyesini Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tahir Akgemci verdi. Dönem üçüncüsü Dr. Özgen Yılmaz ise diploma ve hediyesini Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Oktay Sarı’dan aldı. Dönem birincisi Dr. Rukiye Başpınar yaş kütüğüne plaket çaktı.
 
Kepler Havaya Fırlatıldı
 
Öğrenciler, diplomaları ve hediyelerini protokol üyelerinin ellerinden aldı. Öğrenciler, Selçuklu Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Serdar Göktaş eşliğinde hekimlik yemini etti. Diplomaların verilmesinin ardından öğrenciler Onuncu Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya fırlattı. Törenin ardından katılımcılara geleneksel Konya pilavı ikram edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA