• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıpta kas iskelet sistemi tümörleri anlatıldı
23 Mayıs 2012 Çarşamba 11:18

Selçuklu Tıpta kas iskelet sistemi tümörleri anlatıldı

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından Konya Ortopedi ve Travmatoloji Toplantısının 4üncü Anemon Otelde gerçekleştirildi.
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından “Konya Ortopedi ve Travmatoloji Toplantısı”nın 4’üncü Anemon Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantıya Selçuklu Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Hakan Şenaran, Yrd.Doç.Dr. Bahattin Kerem Aydın, Konya’da Ortopedi alanında 40 yılını dolduran Dr. Seyhun Ertan, İstanbul Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Volkan Gürkan, İstanbul Metin Sabancı Baltalimani Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Dr. Turgay Er, Selçuklu Tıp ve Konya’da görev yapan doktorlar katıldı.
Selçuklu Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hakan Şenaran, “Bu yıl içerisinde 4’üncü toplantıyı yaptık. Ortopedi alanında uzmanları buluşturarak son gelişmeleri ve yapılan araştırmaları paylaşıyoruz. Doktorların tecrübelerini paylaşmalarının özellikle araştırma görevlilerine çok faydalı olduğuna inanıyorum” dedi.
 
“Yanlış Tedavi Yöntemleri Yarardan Çok Zarar Verir”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Yrd.Doç.Dr.Bahattin Kerem Aydın, “Kemik ve Yumuşak Doku Tümörlerinde Temel Tanı Yaklaşımları” konusunda bilgi vererek, “Kas iskelet sistemi tümörleri, ehil doktorlar tarafından değerlendirilmesi gerekir. Tanı ve tedavi yöntemlerinin doğru kullanımıyla birçok tümörler başarıyla tedavi edilebiliyor. Yanlış uygulanacak tedavi yöntemleri hastaya yarardan çok zarar getirir. Kol ve bacaklardaki sertlikler aralıklarla ortopedi uzmanları tarafından değerlendirilmelidir. Bu sertliklerin çoğunun korkulacak bir yönü yoktur. Ancak diz ve omuz etrafındaki her türlü ağrıların dikkatlice değerlendirilmesi faydalı olacaktır.” diye konuştu.
 
“Meslekte 40 Yılını Meslektaşlarıyla Paylaştı”
 
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarından Dr. Seyhun Ertan, meslekte 40 yılını doldurduğunu belirterek, “Hekimlik mesleğinde abi-kardeş ilişkisi vardır. Bu ilişki diğer hiçbir meslekte yoktur. Dilerim bu özelliği hiç kaybetmeyiz. Mesleğe başladığım yıllarda Konya’da sadece 4 ortopedist vardı. Bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye’de birçok ameliyatı burada gerçekleştiriyorduk. Bugün sevinerek söylüyorum ki, Konya’da ortopedi alanındaki gelişmeler Türkiye’nin diğer illerinden çok daha fazladır. Meslektaşlarıma önerim hekimlik onurlu ve çok zevkli bir meslektir. Yanlış davranan meslektaşlarınızı ikaz edin. Mesleğinizi ilerletmek için çaba gösterin” dedi.

 İstanbul Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Volkan Gürken, “Ortopedik Onkoloji Ameliyatlarında Sık Yapılan Hatalar”, İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Dr. Turgay Er, “Kas İskelet Sistemi Metastatik Tümörlerine Yaklaşım ve Tedavi Seçenekleri” konusunda bilgi verdi.
Toplantı sonunda ise, Doç. Dr. Hakan Şenaran, Dr. Ertan’a teşekkür plaketi verdi ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA