• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıpta iletişim eğitimi başladı
10 Nisan 2012 Salı 15:33

Selçuklu Tıp'ta iletişim eğitimi başladı

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim Komitesi aracılığıyla hastane çalışanlarına yönelik Kişisel Gelişim Eğitimleri Selçuklu Tıp Fakültesi...
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren  “Eğitim Komitesi” aracılığıyla hastane çalışanlarına yönelik “Kişisel Gelişim Eğitimleri”  Selçuklu Tıp Fakültesi Toplantı Salonu’nda başladı.

Eğitimlerin ilkine Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Ak, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Tarhan ve hastane sekreterleri ile güvenlik görevlileri katıldı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Tarhan, sekreter ve güvenlik görevlilerini “Etkin İletişim Teknikleri” konusunda bilgilendirdi.
 
“Çalışanlarımıza İletişim Becerisi Kazandırıyoruz”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, “Hastanemiz çalışanlarının hizmet kalitesini, motivasyonunu artırmak, kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla iletişim eğitimlerini düzenliyoruz. Hastane personelimizin ihtiyacına göre belirlediğimiz bu eğitimlerle personelimizin yetkinlik ve mesleki beceri düzeyini artırmayı hedefliyoruz. İletişim becerisi gelişmiş ve güler yüzlü bir personelin hastalarımız üzerinde olumlu etkisinin bilincinde olarak çalışanlarımızı eğitmeyi sürdüreceğiz. Bu eğitimlerin düzenlenmesinde bize destek veren Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender ile çalışanlarımıza eğitim verecek öğretim üyelerine teşekkür ederim” dedi.
 
“Kurum Çalışanının Davranışı Çok Önemlidir”
 
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Tarhan, “Etkin İletişim Teknikleri” konusunda sekreter ve güvenlik görevlilerini bilgilendirdi.

Yrd. Doç.Dr. Tarhan, Konya’da sağlık alanında kamu ve özel hastanelerin arttığını, bu durumun rekabeti dolayısıyla da kaliteyi arttırdığını söyledi. Yrd.Doç.Dr. Tarhan, “Kamu ve özel hastanelerinde görev yapan personelin hastaya davranışı çok önemlidir. Her çalışan kurum için hayati öneme sahiptir. Çünkü o kurumun imajı çalışanlarının davranışı ile şekillenir. Hastaya veya yakınlarına iyi davranmayan bir çalışan kuruma büyük zarar verdiği gibi hastane bu durumda müşterisini de kaybetmiş olur” diye konuştu.

10 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında belirli aralıklarla düzenlenecek eğitimde, “Etkin İletişim Teknikleri”, “Telefonda Etkili Konuşma Teknikleri”, “Beden Dili ve İmaj Yönetimi”, “Kurumsal İletişim”, “Ekip Çalışması”, “Etkili Sunum Teknikleri”, “Hasta Hizmetleri Yönetimi” konularında hastane çalışanları bilgilendirilecek. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA