• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıpta eğitim semineri
28 Mayıs 2012 Pazartesi 10:48

Selçuklu Tıp'ta eğitim semineri

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Eğitim Komitesi tarafından hastane çalışanlarına yönelik düzenlenen Kişisel Gelişim Eğitimleri sürüyor.

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi “Eğitim Komitesi” tarafından hastane çalışanlarına yönelik düzenlenen  “Kişisel Gelişim Eğitimleri” sürüyor. Eğitim çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Fahrettin Atıl Bilge, “Müşteri Hizmetleri Yönetimi” konusunda hastane çalışanlarını bilgilendirdi.

“Rekabet Ortamında İyi İlişki Kurabilen Çalışanlara İhtiyaç Var”

Yrd.Doç.Dr. Bilge, “Kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren kurumlar artık öyle bir noktaya geldi ki rekabet halinde çalışmak zorunda kaldılar. Böyle kurumlarda yöneticilerle ilişki, hastalarla ilişki, hasta hakları, yeni stratejiler çok önemli hale geldi. Bu süreçte işin en zor yanı ise, insanlarla iyi ilişki kurmak.İster özel isterse kamu kurumu olsun bu kurumlarda çalışanların konusunda uzman, sorumluluk sahibi, bilgi teknoloji ve müşteri odaklı, iş arkadaşları ve yöneticiyi yönlendirebilecek, sorunları önleyici tedbirler alabilen, insiyatif kullanabilen, beden dilini takip edebilen, doğru, etkili ve zamanında karar alabilen, kendisinin, işletmenin ve müşterilerin stresi ile krizini yönetebilen kişiler olması önem kazanmaya başladı” dedi.

“Kendini İfade Edemeyen Şiddete Başvuruyor”

İnsanlar arasındaki iletişimi etkileyen çeşitli faktörlerin olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Bilge, bu faktörlerin sorunu, konuyu ve olayı dinlememek, sorumluluğu almamak, çözüm üretememek ve olayla ilgili bilgilendirmemek olduğunu söyledi.
Yrd.Doç.Dr. Bilge, “Birbirini anlamayan ve dinlemeyen insanlar şiddete başvurur. Günümüzde şiddetin artmasının en önemli nedeni, sorunlar karşısında sessiz kalmak ve kendini doğru olarak ifade edememektir. Tehdit edilen, tehlike altında olan ve kendini ifade edemeyen birey agresif davranır. Kararlı insan ise, pozitif düşünür, kendisinin güçlü ve zayıf yönlerini bilir. Kendisine saygısı vardır. Empati kurar. Beden dili güvenilir ve açıktır, karşı taraf ile göz teması sağlar, pasif kişilik değildir, özgüveni vardır” diye konuştu.  Hastane çalışanları, Yrd.Doç.Dr. Bilge’nin konuşmasının ardından kendisine merak ettikleri konularla ilgili soruları yöneltti.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA