• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıpa Robotik Kemoterapi Ünitesi
11 Nisan 2012 Çarşamba 15:09

Selçuklu Tıp'a Robotik Kemoterapi Ünitesi

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde Robotik Kemoterapi Hazırlama Ünitesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde “Robotik Kemoterapi Hazırlama Ünitesi”nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene katılan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuk Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Akgemci, Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı ile Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen açılış kurdelesini birlikte kesti.
 
Hastane öğretim üyeleri ve çalışanlarının da katıldığı törende konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi için güzel şeyler yapmayı planladıklarını belirterek, “Rektör olduğumdan beri Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanemizin öneminin farkındayım. Bakanlığımız tarafından hastanemize ciddi miktarda hemşire tahsis edildi. Yardımcı personel eksikliğimizin de kısa sürede karşılanacağına inanıyorum. Fakülteler arasında hızla yükselen Selçuk Tıp Fakültemizin yükselişi devam edecektir” dedi.
 
“Selçuklu Tıp’ı Daha Da Geliştireceğiz”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’nin bugünkü gelişmişlik düzeyinden çok daha ileri noktalara taşınması için var güçleriyle çalışacaklarını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Hastanemizde yaşanan personel yetersizliği başta olmak üzere birçok sorunu biliyor ve çözümü için üst yönetim kademesinde bulunan arkadaşlarımla birlikte aralıksız çalışıyoruz. Sorunlarınızın ve eksikliklerinizin farkındayız. Bu konuda gerek hükümet ve bakanlık gerekse YÖK neznindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kısa bir zaman içinde gerek beklediğimiz desteklerin sağlanması gerekse iç dinamiklerimizin daha da hareketlenmesi ile hastanemizin bugünkü durumundan çok daha iyi düzeye geleceğine yürekten inanıyorum.” diye konuştu.
 
“İlaç ve Personel Tasarrufu Sağlanacak”
 
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Özlem Ata ise, ünite hakkında bilgi vererek, “Kemoterapi uygulamalarının yapıldığı Gündüz Tedavi Ünitesi ve Onkoloji Servisleriyle birlikte hizmet verecek ünite, yakında faaliyete geçmesi planlanılan Onkoloji Eczanesi bünyesinde hizmet verecektir. Böylelikle kemoterapi hazırlaması ve uygulaması sırasında oluşabilecek sorunlar minimum düzeye indirilebilecek, hastanemizde uygulanan tüm kemoterapi ilaçlarının merkezi bir ünitede hazırlaması ile hem ilaç hem de personel tasarrufu sağlanmış olacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde ünitemizin önemi ve gerekliliği çok daha iyi anlaşılacaktır” dedi.   
Açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve protokol üyeleri üniteyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA