• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıp Fakültesinin adı değişti
11 Eylül 2012 Salı 12:03

Selçuklu Tıp Fakültesi'nin adı değişti

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesinin adı 10 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararınca Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak değiştirildi.

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’nin adı 10 Eylül 2012 tarihli  Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararınca Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak değiştirildi. Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Selçuklu Tıp Fakültesi 32 yıl önce olduğu gibi artık Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak adlandırılacak ve bundan önce olduğu gibi bundan sonra da  marka değerinden hiçbir şey kaybetmeden bölgedeki sağlık üssü olma iddiasını sürdürecek.” dedi. Prof. Gökbel, Türk tarihinde oldukça önemli bir yere sahip Selçuklu Devleti’nin adını iftiharla taşıdıklarını da söyledi.
 
CUMHURBAŞKANI ONADI
                  
Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasını taşıyan fakültenin isim değişikliğine ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da onanarak yürürlüğe girdi. Buna göre Selçuk Üniversitesi bünyesinde bulunan Selçuklu Tıp Fakültesi ve Hastanesi’nin adı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak değişmiş oldu.

‘’SELÇUKLU ADINI İFTİHARLA TAŞIDIK’’

Fakültenin Selçuklu adını taşımasının kendileri için her zaman ayrı bir iftihar vesilesi olduğunu ve Türk tarihinde oldukça büyük bir öneme sahip Selçuklu Devleti’nin adını büyüklüğüne yakışır şekilde taşıdıklarını belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Geçtiğimiz aylarda bünyemizdeki Meram Tıp Fakültesi’nin Konya’daki ikinci devlet üniversitesine bağlanmasının ardından  tıp fakültesi sayımız bire düştü. Hal böyle olunca, çalışma arkadaşlarımla tek tıp fakültemizin adının Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olmasının daha uygun olacağını düşündük.  Bu konuda Senatomuz tarafından alınan kararla YÖK’ten Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’nin isminin Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak değişmesini talep etmiştik. Bu teklifimiz YÖK’te kabul  gördü. Bakanlar Kurulumuz da bu kararı kabul etti ve 10 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan konuya ilişkin kararla fakültemizin adı resmen Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak değişti. Selçuklu Tıp Fakültesi 32 yıl önce olduğu gibi Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak adlandırılacak ve bundan sonra da bölgedeki sağlık üssü olma iddiasını sürdürecek. Tıp Fakültemizin yeni isminin üniversitemize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA