• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Tıp Dekanı hemşirelerin haftasını kutladı
11 Mayıs 2012 Cuma 10:37

Selçuklu Tıp Dekanı hemşirelerin haftasını kutladı

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, 12-18 Mayıs tarihleri arasında Hemşirelik Haftasının kutlandığını hatırlatarak, hemşirelik mesleğinin insan sevgisini esas alan
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, 12-18 Mayıs tarihleri arasında Hemşirelik Haftası’nın kutlandığını hatırlatarak, hemşirelik mesleğinin insan sevgisini esas alan, sabır ve şefkat gerektiren onurlu bir meslek olduğunu söyledi.
Diğer tüm sağlık mesleklerinde olduğu gibi hemşirelik mesleğinin de konusu ve malzemesinin insan olduğunu belirten Prof. Dr. Sarı, “Hiçbir kültür ayrımı gözetmeksizin icra edilen hemşirelik mesleğinin özünü insan sevgisi oluşturmaktadır. Bu olağan üstü hassasiyete rağmen hemşirelerin içinde bulunduğu psikolojik, sosyal ve ekonomik durumların maalesef hiçte iç açıcı olmadığı hepimizin malumudur” dedi.
Prof. Dr. Sarı, “Ülkemizde sağlık sunumunda yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde halkımızın sağlık hizmetlerine ulaşımı arttıkça hemşire ihtiyacı da artmaktadır. Ancak ne yazık ki hemşire yetiştiren okullarımızın sayısının azlığı nedeniyle arz talep dengesizliği yaşanmaktadır. Kurumumuzda da başta hemşire olmak üzere sağlık personeli kadrosundaki yetersizlikten dolayı tam kapasite ile sağlık hizmeti verilememekte, bu da hizmet sunma yarışında emin adımlarla ilerleyen kurumumuzun hızını kesmektedir” diye konuştu.

12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle tüm hemşirelerin haftasını kutlayan Prof. Dr. Sarı, “Tüm hemşirelerimize ve bu mesleğe adım atmaya hazırlanan öğrencilerimize görevlerinde başarılar diliyor, çalışma koşullarının daha iyi olması için gerekli düzenlemelerin yapılacağına olan inancımı belirtmek istiyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA