• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu şehir imajına katkı sağlamaya devam ediyor
23 Aralık 2009 Çarşamba 14:24

Selçuklu şehir imajına katkı sağlamaya devam ediyor

Selçuklu Belediyesi, Konyanın düzenli ve imarlı gelişmesiyle şehir imajına katkı sağlamaya devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi, Konya’nın düzenli ve imarlı gelişmesiyle şehir imajına katkı sağlamaya devam ediyor. Kaçak yapılaşmayla mücadele, teknik odalarla işbirliği, şehir ve bina estetiği konularında hassasiyet gösteren Selçuklu Belediyesi 2009 yılında1,250,568 m²yapı kullanma izin belgesi verdi.

Konya’da mülk alım-satım işlemlerinin %50’si Selçuklu ilçesinde gerçekleşiyor. İnşaat yapı sektörünün hızla gelişmesi 2009 yılında da devam etti ve Selçuklu Belediyesi bu konuda yönlendirici oldu. Yıl boyunca1.250.568 m²yapı kullanım izin belgesi verildi. Bu oranın 6342 adedi mesken 528 adedi ise işyeri olarak kullanıma açıldı.
 
Bu rakamlar Selçuklu İlçesinin Konya’nın gelişen büyüyen yüzü olmayı sürdürdüğünü ortaya koydu.
 
Konut üretimi başarılı gerçekleşiyor

    Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, imar yetkisine sahip belediyelerin kentin imarından ve gelişiminden birinci derecede sorumlu olduğunu söyledi. “Belediyeler; kentin ve o kentte yaşayan insanların geleceğini, güven ve huzur içinde yaşamasını sağlamaya yönelik tedbirler almak durumundadır. İnşaat ve yapı sektörü de uygulayacakları insan odaklı-insan güvenliğine öncelik veren projeleriyle bu konuda katkıda bulunmalıdır.” diyen Başkan Altay, “Selçuklu imarlı gelişen, gecekondusu olmayan, kaçak yapılaşmanın önlendiği modern gelişimiyle dikkat çeken metropol bir ilçe. Kooperatiflerin konut üretimi konusunda Selçuklu’yu tercih etmiş olmaları, konut ihtiyacının karşılanmasını, büyük ve gelişmiş yerleşim alanları oluşmasını sağlamıştır. Konut üretimi konusunda bölgemizin tercih edilmesi ile 2009 yılında belediyemizce1,250,568 m²yapı kullanma izin belgesi verildi. Bu oranın 6342 adedi mesken 528 adedi ise işyeri olarak kullanıma açıldı.

 

Kentin gelişimini yönlendiriyoruz
    Belediye hizmet binası, mahalle konakları, spor merkezleri, kültür merkezleri vb. tesisler yapılarak bazı yeni alt merkezler oluşturulacaktır. Bu planlama kentin gelişimini yönlendirecektir. Yapı sektörü de bu gelişmelerden olumlu yönde etkilenecektir.
 
Kent estetiği
    Belediyeler kent estetiği konusunda model sunmalı ve yönlendirici olmalıdır. Projelerimizde, her yapının konuşlandığı bölgeye estetik katması ve bölgenin değerini artırıcı özelliğe sahip olması yönünde bir gayretimiz var. Yapı sektöründe de son dönemlerde kent estetiğine değer katan üretime yönelme olduğunu görüyoruz.
 

Yeni yapılarımızda kent estetiğine katkı sağlayacak ve bu anlamda yapı sektörüne öncülük edecek modeller sunuyoruz. Yeni belediye binamızda ve Muhtar Ofislerinde Selçuklu’dan esintileri, mahalle konakları, spor tesisleri ve diğer bina projelerimizde de günümüze uygun modern mimariyi görmek mümkündür.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA