• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu, Katılımcı Kent Yönetiminde Örnek
26 Şubat 2009 Perşembe 13:52

Selçuklu, Katılımcı Kent Yönetiminde Örnek

Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütleri Temsilcilerine ziyaretlerini sürdürüyor.
 Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Elektrik Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Ali Kemal Başaran, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Duvarcı, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası Başkanı Serdar Işık, Ziraat Mühendisleri Odası Hasan Hüseyin Motuk, Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Akın, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kaleli ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Baykan’ı ziyaret etti.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Baykan’ı ziyarette Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yöneticileri Remzi Ay, Mehmet Günbaş ve Derviş Ortasarı da hazır bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Baykan, Selçuklu Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 10 yıl içerisinde başarılı çalışmalara imza attığını söyledi.
Baykan “Belediyecilik çalışmalarının yanında amatör anlamda spora büyük destek verdiniz. Özellikle branş sayısını artırarak çok sayıda gencin spor yapmasına olanak sağladınız. Bölgeye kazandırılan spor tesisleri ile sporcu sayısının artması bizi oldukça memnun etti. Bu çalışmalar ülkede birçok yerde örnek olarak gösterilirdi. Bundan sonraki yaşamınızda da başarılı çalışmalarınızın devamını diliyor ve ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.
Görev süresi içinde yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle Başkan Esen’e teşekkür eden diğer Oda Başkan ve yöneticileri, Başkan Esen’in ülkeye ve millete başarılı hizmetlerinin başka alanda devam edeceğine inandıklarını söyledi.
Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, “Belediye olarak, Konya’daki tüm oda, dernek, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği ve paylaşım içersindeyiz. Şehrimizi hep beraber yönetiyor ve yönlendiriyoruz. Bu anlamda şehrimiz adına yapılan her türlü işbirliği ve iletişim, yönetişim boyutunda gerçekleştirilmektedir.” dedi.
Başkan Esen “Selçuklu Belediye Başkanı olarak görev yaptığım süre içinde teknik odalarımızla işbirliği ve paylaşım içersinde olduk. Şehrimizi hep beraber yöneterek yönlendirdik. Bu anlamda şehrimiz adına yapılan her türlü işbirliği ve iletişim, yönetişim boyutunda gerçekleştirilmektedir. Belediye hizmetlerini ve belediyeciliğin esasını şehir planlaması ve imar planları oluşturur. Şehir planlamasının iyi ve düzenliliği o şehri ön plana çıkarmaktadır. Konya’mızın daha güzel ve iyi noktalara gelmesi hepimizin gayretine bağlıdır. Bu doğrultuda yapacağımız işleri teknik elemanlara ve mühendislerimize danışarak ve onların fikir ve görüşlerini alarak biçimlendiriyoruz.
İlçemizdeki tüm Sivil Toplum Kuruluşları, hemşehri dernekleri, meslek odaları, sendikalar, teknik odalar, resmi kurumlar, mahalle muhtarları ve siyasi partilerle belediye hizmetlerini istişare ediyoruz. Belediye olarak hemşehrilerimizin gereksinimleri doğrultusunda hizmet planı çıkartıyoruz. Böylelikle hangi mahallede hangi hizmetler öncelikli yapılmalıdır bunu tespit ediyoruz. Kaynaklarımızın daha doğru ve israf edilmeden kullanılması açısından katılımcı kent yönetimi önem taşımaktadır.”dedi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA