• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu izleri Viyanada sergilenecek
01 Mayıs 2011 Pazar 15:30

Selçuklu izleri Viyana'da sergilenecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün Avusturyayı ziyareti nedeniyle düzenlenen sergi, Viyana Wonder Eğitim ve Kültür Merkezi Sergi Salonunda 3 Mayısta açılacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Avusturya’yı ziyareti nedeniyle düzenlenen sergi, Viyana Wonder Eğitim ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda 3 Mayısta açılacak. 11 Mayıs’a kadar açık kalacak Sergi açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapacak.

Selçuklu Belediyesince organize edilen, Avusturya Büyükelçiliği ve Sabahattin Zaim Üniversitesi işbirliği ile  “Anadolu Selçuklu Eserleri Fotoğraf Sergisi”, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 3 Mayıs tarihinde saat: 15:00 de açılacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Avusturya’yı ziyareti nedeniyle düzenlenen sergi, Viyana Wonder Eğitim ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açılacak ve 11 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Fotoğraf sanatçıları İbrahim Dıvarcı, Feyzi Şimşek ve Ahmet Kuş tarafından çekilen Anadolu Selçuklu Eserlerine ait 70X100 ebadında 50 adet fotoğrafın sergileneceği etkinlik nedeniyle Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’da Avusturya’ya gitti.

Tarih boyunca büyük medeniyetlerin beşiği olan Anadolu’da, dünya kültür mirasının paha biçilmez eserlerinin imar edildiğini ve bu eserlerin, Anadolu’nun dünyanın en önemli kültür havzalarından biri olduğunu ortaya koyduğunu belirten Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu ve Osmanlı medeniyetleri, bu topraklar üzerinde kendinden önce kurulmuş olan eski medeniyetleri reddetmeksizin, kendi özgün eserlerini üretmenin yanında miras olarak devraldıklarını da yaşatarak Anadolu’daki medeniyet birikiminin en yüksek düzeye ulaşmasını sağlamıştır.” dedi.

“Hem insanlığın ortak değeri hem de Anadolu’yu vatan yapan abidelerin Avusturya’da sergilenmesi kültürel mirasımıza anlamlı bir katkı sunacaktır” diyen Başkan Uğur İbrahim Altay “Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün Avusturya ziyareti sırasında Viyana’da 03-11 Mayıs 2011 tarihlerinde açılacak olan bu sergi için; T.C. Avusturya-Viyana Büyükelçiliğimize, belediyemizle yapmış olduğu işbirliğinden dolayı Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne, sergilenen fotoğrafların çekimini yapan sergi hazırlıklarında önemli katkıları olan fotoğraf sanatçılarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA