• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu iki sağlık tesisine kavuşuyor
25 Temmuz 2014 Cuma 12:03

Selçuklu iki sağlık tesisine kavuşuyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Mehmet Akif Mahallesi’nde yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 ASH İstasyonu protokolü imzalandı.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Mehmet Akif Mahallesi’nde yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 ASH İstasyonu protokolü imzalandı. 
Valilik Toplantı Salonundaki protokole, Konya Valisi Muammer Erol, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Dr. Hasan Küçükkendirci ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hüsnü Murat Kaya katıldı.
Yapılacak çalışmanın Konya için nitelikli ve güzel bir çalışma olduğunu ifade eden Konya Valisi Muammer Erol, “112 ASH İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezimiz personelinin ihtiyacı ve o hizmetlerin gereği ne donanımda donatılmış olması gerekiyorsa aynen o nitelikte olacak. Selçuklu Belediyemize, Selçuklu İlçemizde bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızın standardına ve dolayısıyla Konya ve Selçuklu’ya yakışan bir bina olacaktır. İnşallah en kısa sürede açılışını da yapmak nasip olur. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.
 
“SAĞLIK VE EĞİTİMDE İLÇEMİZİN EKSİĞİNİ KAPATIYORUZ”
Mübarek bir günde hayırlı bir işe imza attıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Özalkent bölgemizde 22 Nolu Aile Sağlığı Merkezi artık fonksiyonunu yitirmiş ve ilçemizin standartlarına uymuyordu. Buraya yeni bir aile sağlığı merkez yapılması ve 112’de çalışan arkadaşlarımızın yaptıkları işlere binaen nitelikli alanlara kavuşması için 112 merkezi için bir protokol imzalıyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak özellikle eğitim ve sağlık alanında her türlü eksiği kapatmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar 7 Aile Sağlığı Merkezi, Numune Hastanesi Poliklinik binası, Halk Sağlığı Laboratuarı gibi ihtiyaç olan ve özellikle sağlık konusunda vatandaşımızın hizmet alacağı alanları yeniliyoruz, güzelleştiriyoruz. Bu projede o anlamda önemli bir iş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede hizmete açılır” diye konuştu.
 
“SELÇUKLU’NUN DESTEĞİ HEP YANIMIZDA”
Kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilmek için nitelikli binalara ihtiyaç olduğunu ifade eden Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Hasan Küçükkendirci, “Bu bağlamda Konya’da belediyelerimizle ciddi işbirliği içindeyiz. Sağlık sektörüne verdikleri destek bizleri memnun etmektedir. Bugün protokolünü imzalayacağımız 22 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve yanında modüler şekilde inşa edilecek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz o bölgede ciddi bir açığı nitelikli olarak kapatacak ve güzel hizmetlere vesile olacaktır. Bundan dolayı Sayın Valimize, Değerli Belediye Başkanımıza ve Halk Sağlığı Müdürümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İmzalanan protokolle sağlık alanındaki açığı kapatacak önemli bir çalışmaya imza atıldığını ifade eden Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hüsnü Murat Kaya, “Selçuklu Belediye Başkanımıza Aile Sağlığı Merkezlerinin ihtiyaç olan yerlere kazandırılması konusunda verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından ilçeye yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için işbirliği protokolü imzaladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA