• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu, düzenli kentleşmeye açık örnek
01 Şubat 2010 Pazartesi 14:36

Selçuklu, düzenli kentleşmeye açık örnek

TÜİK verilerine göre; Konya merkez nüfusunun %47sinin yaşadığı, nüfusu 474.993e ulaşan Selçukluda kentleşme alanında olumlu gelişmeler yaşanıyor.
    TÜİK verilerine göre; Konya merkez nüfusunun %47’sinin yaşadığı, nüfusu 474.993’e ulaşan Selçuklu’da kentleşme alanında olumlu gelişmeler yaşanıyor. Düzenli gelişme avantajını yakalayan ilçede, imar ve yapılaşma alanında  kalite güvenlik ve estetik ön planda tutuluyor. Selçuklu Belediyesi İmar Müdürlüğünce yürütülen işlemlerin de kolaylaştırılmasıyla genel başvurular içerisinde imarla ilgili konularda artış yaşandı.
 
    Selçuklu Belediyesi Beyaz Masa uygulaması  iş ve işlemlerin daha hızlı, etkin ve kolay yürütülmesi amacıyla yeniden düzenlenerek fonksiyonelliğinin artırılmasından sonra başvurularda artış yaşandı. Yapılan başvuruların ilk sırasında imar ve şehircilik konuları yer alıyor. 2009 yılında toplam 11 bin den fazla başvuru İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne yapıldı.
 
    Ayrıca www.selcuklu.bel.tr web adresinde yapılan ankette de “belediyemizin hangi alanlarda daha fazla çalışma yapmasını istersiniz? sorusuna ankete katılan toplam 3056 kişiden 981’i (%30) “şehircilik ve imar” cevabını verdi.
 
    Bunların yanı sıra Selçuklu Belediyesince yürütülen anket çalışmalarında da şehircilik ve imar konusunda önemli oranda talep ve öneri yer aldı.
 
    Tüm bu veriler ışığında çalışmalarını bu alanda yoğunlaştıran Selçuklu Belediyesi, şehrin gelişiminde yönlendirici rol aldı. Kendi yaptığı yapı ve düzenlemelerde kalite, estetik ve güvenliği ön planda tutarken özel sektöre de öncülük etti.
 
TOPLAM 39 BİN BAŞVURU 
    Bu arada Selçuklu Belediyesine Beyaz masa aracılığıyla 2009 yılında toplam 38 bin 957 başvuru yapıldı.
 
    Güleryüzlü, Güvenilir, Gayretli belediyecilik anlayışıyla yeniden düzenlenen Beyaz Masa, hizmette verimliliği artırıyor. Fiziki düzenlemenin yanı sıra birikim ve tecrübeli ekiple hizmet veren Beyaz Masa, vatandaşların başvurularını alarak kısa sürede sonuçlandırıyor ve işlemler hakkında başvuru sahibini bilgilendiriyor. Beyaz masaya başvuranların 151’i internet, 3 bin 10’u telefon, 8367’si posta, 27 bin 401’i şahsen yapıldı. Başvurular aynı zamanda Faks, Resmi yazı, kısa mesaj, muhtarlar aracılığı ile de gerçekleşiyor.
 
    11 bin 98 başvuru ile İmar Müdürlüğü ilk sırada yer alırken 5 bin 25 başvuru ile Mali Hizmetler Müdürlüğü, 3 bin 788 başvuru ile Evlendirme Müdürlüğü ve 2 bin 57 başvuru ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü takip etti. Yapılan başvuruların büyük bir çoğunluğunu dilekçeler oluşturuyor.
 
            24 SAAT HİZMET
    Vatandaşlar Beyaz Masa'ya internet aracılığıyla da istek ve taleplerini iletebiliyor. Aynı zamanda Alo 153 ve 444 0 731 sesli mesaj hattından ve 251 02 50 numaralı telefonlar aracılığıyla da başvurular kabul ediliyor.  Beyaz Masa, vatandaşlar tarafından bildirilen istek ve talepleri ilgili birimlere ileterek, olumlu veya olumsuz geri dönüşüm sağlıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA